PO(d)GLĄDY

PO(d)GLĄDY TR nr 128

  • Błogosławiony między Gołąbkami..

W uroczystości  jubileuszu 100 – lecia OSP w Suchej, gmina Białobrzegi, w sektorze  dla gości poseł PiS Dariusz Bąk siedział między druhami OSP - Zbigniewem Gołąbkiem wiceprezesem strażaków ochotników Mazowsza  i ks. palotynem  dr Ryszardem  Gołąbkiem, kapelanem strażaków. Któryś z gości skomentował sytuację: Błogosławiony między Gołąbkami.  Odzywkę żartownisia  skwitowalii…uśmiechem.

 

  • Jubileusz, to humor, zabawa…

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika  w Iłży zakończyło rok szkolny  Jubileuszem 80-lecia. Zjawiła się bardzo liczna grupa absolwentów  i gości w tym, w  tym przedstawiciele  organu prowadzącego jakim jest Starostwo Powiatowe w Radomiu. Nie zabrakło władz miejskich. Przewodniczący Rady Miejskiej Jozef Skrobisz, z  przypisanym mu  humorem, rozweselał stremowaną trochę dyrektor Agnieszkę Kopeć – FilaPoskutkowało…

 

  •  Miłość do koni

Jest ponoć tak samo silna, jak do osób odmiennej płci. Potrafi  ją  zaszczepiać Paweł Kibil,  ułan nad ułany. Chyba zawładnęła już niektórymi  osobami z bliskiego otoczenia.  Na przykład widocznymi na  na fotce   Martą i Zbigniewem Jakubowskimi. A Robertem Kowalczykiem, wójtem gminy Garbatka Letnisko? Wieść gminna niesie, że już także. Dlatego oparci o drewnianą  barierkę, czemuś się przyglądają. Widocznie ćwiczeniom wierzchowców.


  • Wizytówki ze wstążki?

 

Wśród władz różnych szczebli utarł się zwyczaj  zabierania ze sobą, na pamiątkę, fragmentów  kolorowych tkanin, używanych do   zbiorowego przecinania wstęg jako symbolu  przekazywania obiektów publicznych, dróg, pomieszczeń itp. W Czarnolesie byliśmy  świadkami wykonania z nich od ręki wizytówek, wkładanych do górnej kieszeni  marynarek wyjściowych, jako ceniony przez panie element  elegancji. Kto był jej wykonawcą, nie doszliśmy. Prawdopodobnie wicestarosta zwoleński  Arkadiusz Sulima lub poseł Leszek Ruszczyk.  Tak czy siak…beneficjentem fajnej wizytówkę  został Rafał  Rajkowski Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego.