Aktualności

2019.04.24

POMYŚLNE WIEŚCI DLA RADOMSKIEGO LOTNISKA


Na pocztę internetową Tygodnika Radomskiego  wpłynęły 23 kwietnia z Biura Public Relation pr@polish-airports.com dwie pomyślne informacje dotyczące przyszłości lotniska pasażerskiego w Radomiu. Oto one:
Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” dokonało  23 kwietnia 2019 r., otwarcia ofert na „Opracowanie dokumentacji projektowej i realizację robót budowlanych dla inwestycji polegającej na przebudowie i wydłużeniu drogi startowej lotniska w Radomiu”.

Do przetargu stanęły cztery firmy:
  • Budimex Spółka Akcyjna (wartość oferty – 154 940 892,15 zł).

  • Max Bögl Polska Sp. z o.o. (wartość oferty – 146 683 769,64 zł).

  • Konsorcjum: Trakcja PRKII S.A., AB Kauno Tiltai i Projekt Plus Sp. z o.o. (wartość oferty – 169 097 237,29 zł).

  • Strabag Sp. z o.o. (wartość oferty – 164 626 942,89 zł).Wykonawca przebudowy i wydłużenia drogi startowej radomskiego lotniska zostanie wskazany po dokładnym przeanalizowaniu wszystkich ofert. PPL zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia ok. 220 mln zł brutto co oznacza, że wszystkie oferty mieszczą się w wyznaczonym limicie

ITAKA stawia na Radom 
PPL i Biuro Podróży ITAKA, lider rynku turystycznego w Polsce, podpisały list intencyjny dotyczący ścisłej współpracy oraz działań na rzecz rozwoju Lotniska Radom-Sadków.ITAKA od sezonu rozkładowego Lato 2021 będzie oferowała połączenia czarterowe z radomskiego portu, stworzone też zostaną możliwości, by największe polskie biuro podróży oferowało na lotnisku w Radomiu jak najszerszy zakres usług turystycznych. Intencją obu stron jest bowiem stworzenie odpowiednich warunków do rozwoju oferty czarterowej ITAKI oraz doprowadzenie do tego, aby był to strategiczny port dla tego biura w Polsce centralnej.