Aktualności

2019.03.24

Radom: Gra Miejska: Śladami Marii Kelles-Krauz


Informujemy Czytelników i chętnych  uczestniczenia w wydarzeniu, że 30 marca (sobota) od godziny 14 do 18 odbywać się będzie w Radomiu  ciekawa historycznie i bardzo pożyteczna gra miejska pod nazwą ,,Śladami Marii Kelles – Krauz”.  Początek i zakończenie zaplanowane jest na Rynku, obok Pomnika Czynu Legionów. Uczestnicy otrzymają mapę Radomia z roku 1919 na której zaznaczone będą punkty, do których drużyny muszą dotrzeć i rozwiązać wyznaczone zadanie związane z życiem i działalnością bohaterki. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 28 marca. Należy przesłać swoje dane na adres e-mailowy: gramiejska@hi100ria.pl.

Nagrody wręczone zostaną w dniu 1 kwietnia (poniedziałek) podczas wydarzenia panelowego w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia (od godz. 11). W tym dniu chcemy zorganizować wydarzenie propagujące jej dokonania polityczne i społeczne. Chcemy zainspirować różne pokolenia do takiej działalności. Wydarzenie będzie też dyskusją o prawach kobiet, równouprawnieniu płci w różnych dziedzinach życia. Tu przewidzieliśmy panele dyskusyjne, których bohaterkami będą kobiety aktywne w polityce, biznesie, kulturze i działalności charytatywnej. Swój udział zapowiedziały m.in. Ewa Kopacz, Barbara Nowacka, Marzena Wróbel czy Katarzyna Kalinowska. W dyskusji wezmą udział również przedstawiciele Ambasady Królestwa Danii oraz samorządów Łodzi i Warszawy. Wstęp wolny.

Oba wydarzenia odbywają się pod patronatem Ambasady Królestwa Danii, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Prezydentów Łodzi i Radomia oraz Przewodniczącej Rady miasta stołecznego Warszawy. Poniżej  szczegółowt brief wydarzenia. Informacje znajdują się również na portalach facebookowych:Radom.Retrospekcja oraz HI100RIA-Radom.

Regulamin gry miejskiej (kliknij) 

Brief Marii Kelles-Krauz (kliknij)

 

Koordynator  Wydarzenia

Marcin Dąbrowski