Aktualności

2018.11.08

Radom: Bezpartyjni Radomianie recenzentami działań Rady Miejskiej

 

Na konferencji prasowej zwołanej 7. listopada w supermarkecie ,,Przy Struga 60” reprezentanci stowarzyszenia Bezpartyjni Radomianie dziękowali wyborcom głosującym na ich kandydatów i wszystkim tym, którzy przyłączyli się do ich samorządowej inicjatywy. Przypomnijmy, że Bezpartyjni Radomianie mają jednego radnego w nowo wybranej Radzie Miejskiej. Jest nim Kazimierz Woźniak - prezes SM ,,Łucznik”.

Robert Dębicki otwierając konferencję powiedział, że członkowie Stowarzyszenia są dumni z tego, że Bezpartyjni Radomianie okazali się trzecią siłą wyborów samorządowych w Radomiu. - Wsparcie, które dostaliśmy, do czegoś nas zobowiązuje. Mamy zamiar w tej kadencji, bardzo pilnie obserwować to, co dzieje się w Radzie Miejskiej, będziemy recenzować działania radnych, mając tam swojego przedstawiciela - Kazimierza Woźniaka – oznajmił. 

Ryszard Fałek ubiegający się o urząd prezydenta Radomia wyraził opinię, że program Radosława Witkowskiego został uznany przez mieszkańców za najbardziej wartościowy. Trzymamy kciuki za jego realizację! Nie zapominamy jednak o deklaracjach innych kandydatów. Będziemy monitorować i starać się wyegzekwować obietnice wyborcze.
- Uzyskaliśmy prawie 9 procent wszystkich głosów. Nie ukrywamy, że liczyliśmy na troszeczkę lepszy wynik. Chcieliśmy, żeby nasz wpływ na odpartyjnienie Rady Miejskiej był większy. Ja w obecnej kadencji, dalej będę prezentował zdrowy osąd tego, co będzie się w Radzie Miejskiej działo, w sposób pragmatyczny będę
podchodził do wszystkich projektów uchwał oraz będę je konsultował z moimi kolegami z Bezpartyjnych Radomian – zadeklarował radny Kazimierz Woźniak. 

Na pytanie, co Ryszard Fałek i Kazimierz Woźniak oczekują w zamian za poparcie prezydenta Witkowskiego, obaj dotychczasowi radni odpowiedzieli, że nie są zainteresowani żadnymi stanowiskami dla siebie, ani dla członków swoich rodzin. Kazimierz Woźniak dodał, że satysfakcjonuje go mandat radnego Rady Miejskiej.Na pytanie o osobę Jarosława Kowalika, odpowiedział lakonicznie Robert Dębicki, komunikując, że Stowarzyszenie Bezpartyjni Radomianie kontynuuje działalność.
Wymieniony z nazwiska kandydat na radnego, nie jest już jego członkiem.
Źródło:radom24.pl