Aktualności

2018.11.05

Druga tura lepsza od pierwszej

Druga tura wyborów samorządowych o fotel Prezydenta Radomia rozpoczęła się 4. listopada o godz. 7:00 i  zakończyła  punktualnie o  godz. 21:00.  Radomianie, podobnie jak w I turze,  głosowali w 114 tych samych lokalach wyborczych. 

Nazwiska i fizjonomie  dwóch kandydatów były dobrze znane znakomitej większości głosujących, choćby z I tury i debaty generalnej. Przypomnijmy, że w głosowaniu w dniu 21 października Radosław Witkowski (KWW Radosława Witkowskiego ,,Koalicja na Rzecz Zmian) otrzymał 39 445 głosów tj. 45,47 procent wszystkich ważnie oddanych, a drugi pod względem poparcia Wojciech Skurkiewicz (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość ) 35 043 czyli 40,39 procent.

4 listopada, obaj kandydaci głosowali w godzinach południowych  z żonami i dziećmi, Wojciech Skurkiewicz z córkami, a Radosław Witkowski wraz z rodzicami i już pełnoletnim synem. Po glosowaniu, obaj kandydaci kibicowali Radomiakowi w zwycięskim meczu, który w tabeli II ligi wywindował go na drugie miejsce. Było to przez wielu kibiców odczytane jako prezent piłkarzy Radomiaka dla kandydata, który tak wiele  uczynił m.in.  dla unowocześnienia infrastruktury sportowej w mieście.

Wysokie zwycięstwo piłkarzy  też przyczyniło się do lepszej frekwencji i w jakimś sensie jeszcze  korzystniejszego wyniku Radosława Witkowskiego w II turze wyborów na Prezydenta Radomia.

Miejska Komisja Wyborcza w Radomiu ogłosiła, że prezydentem Radomia na lata 2018-2023 został wybrany Radosław Witkowski z Komitetu Wyborczego Radosława Witkowskiego (Koalicja na Rzecz Zmian). Uzyskał on 46 650 głosów  tj. 53,83% ważnie oddanych. Na Wojciecha Skurkiewicza (Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości) głosowało 40 013 wyborców  tj.  46,17%. Wojciech Skurkiewicz pogratulował Radosławowi Witkowskiemu uzyskanego wyniku.

 

Foto:radom24.pl  (mk)