Aktualności

2018.08.13

Atrakcje jakich w Radomiu jeszcze nie było!

 


Wszystko odbyło się w wojskowym tempie. O godz. 10.30 wpłynął do redakcji TR e-mail a po nim odezwał się telefon, przekazujące wiadomość o treści: Informujemy Państwa, że dzisiaj o godz. 16 00 na terenie 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Sekretarza Stanu MON p. Wojciecha Skurkiewicza i dowódcy 42. BLSz płk dypl. pil. Jana Skowronia… Z biura przepustek na miejsce konferencji przewiezie państwa podstawiony autokar.

- 15 sierpnia, szczególny dzień dla Polskiego Wojska, rocznica Cudu nad Wisłą, 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości. Postanowiliśmy, żeby wreszcie ten dzień wyglądał w sposób szczególny i okazały w naszym pięknym, stołecznym mieście Radomiu. Po raz pierwszy chcielibyśmy zaproponować mieszkańcom Radomia i całego regionu radomskiego, coś, co na stałe wpisze się w kalendarz obchodów Święta Wojska Polskiego. Będzie to piknik rodzinny, wojskowy, militarny. Serdecznie zapraszamy na plac Corazziego– zachęcał minister Wojciech Skurkiewicz podczas krótkiego brefingu prasowego. Dodał, że celem festynu będzie przybliżenie wojska dzieciom i dorosłym. Na uczestników festynu czeka wiele atrakcji, w tym wystawa statyczna sprzętu bojowego.- Mamy przygotowanych wiele niespodzianek …rzeczy i sprzętu, którego w Radomiu jeszcze nie było - powiedział Wojciech Skurkiewicz. 
- Na pewno nie na tej ulicy – włączył się z uśmiechem na twarzy płk Jan Skowroń. Dowódca 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego, powiedział też, że będzie okazja nie tylko dotknięcia sprzętu wojskowego, lecz także zajęcia miejsce w tym sprzęcie oraz poznania życia żołnierskiego od kuchni. Festyn rozpoczyna się o godzinie 12. Zakończy się o 18.
Na festynie zaprezentują się też: straż pożarna, policja, służba więzienna, straż graniczna, pogotowie ratunkowe. Oczywiście nie zabraknie wojskowej grochówki. Odbędą się też: pokaz musztry paradnej i koncert estradowy orkiestry wojskowej, zawody strzeleckie, konkursy z nagrodami, rowerowy tor przeszkód, pokaz tresury psów. Będzie wiele stoisk promocyjnych. Będą ciekawe występy artystyczne. Wszystkie atrakcje, łącznie ze skakańcami - gratisowe. Szczegóły także na załączonym plakacie.(ka)