Aktualności

2018.05.22

1918 km dla Niepodległej: Rowerzyści ze Zwolenia na Święcie Niezapominajki


Grupa Rowerowa Zwoleń realizuje swój plan 1918 kilometrów dla Niepodległej. 20 maja  wyjechali ze Zwolenia o godzinie 9, jechali przez Suchą, Męciszów, Helenów, Słupicę, na miejsce, do Leśnego Ośrodka Edukacyjnego w Jedlni-Letnisko im. Andrzeja Zalewskiego dotarli na rozpoczęcie uroczystości Ogólnopolskiego Święta Niezapominajki, o godzinie 11. Po złożeniu kwiatów pod tablicą pamiątkową inicjatora tego święta, redaktora radiowej Jedynki Andrzeja Zalewskiego i po części oficjalnej, część artystyczną na estradzie rozpoczął koncert Sygnalistów Myśliwskich Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. Później występy uzdolnionych dzieci z przedszkoli i szkół, wśród których były zespoły z Publicznej Szkoły im Władysława Jagiełły ze Zwolenia.  Gwiazdą tegorocznego Święta był Paweł Stasiak z zespołem Papa D. Program XVII Święta Polskiej Niezapominajki  przebiegał pod hasłem: „Lasy Państwowe. Dla lasu, dla ludzi”.

To piękne święto leśników i przyrodników ma na celu promowanie walorów polskiej przyrody i stałe przypominanie o jej ochronie.

Członkowie Grupy Rowerowej Zwoleń uczestniczyli w licznych konkursach wiedzy, zdobywając nagrody. W drodze powrotnej jechali przez Jedlnię Letnisko, Słupicę, Gózd, Karszówkę, Podgórę, Janów i Józefów, zadowoleni wrócili do Zwolenia na godz. 15. Przejechali 60 kilometrów.

Najbliższy wyjazd od 24 do 29 maja do Krakowa  i z Krakowa Szlakiem Pierwszej Kadrowej - Kraków- Michałowice- Słomniki-Miechów-Wodzisław, Jędrzejów, Chęciny – Kielce – Św. Katarzyna - Ćmielów- Ożarów- Maruszów - Annopol- Lublin- Piotrawin -Puławy- Garbatka Letnisko- Laski-Zwoleń ok 500km.

Elżbieta Nowakowska