Aktualności

2018.02.23

Radomianie pobili rekord zbiórki na WOŚP- Nie spodziewaliśmy się takiego wyniku zbiórki a pobiliśmy ubiegłoroczny rekord o 10 tysięcy złotych - powiadomił Bartosz Bednarczyk, szef sztabu WOŚP w Radomiu na uroczystości w ,,Łaźni”, otwierając wraz z Mateuszem Tyczyńskim, dyrektorem kancelarii prezydenta Radomia i Mikołajem Ganabsińskim ze Szkoły Rocka odpowiedzialnego za program sceniczny WOŚP na radomskim placu Corazziego. Styczniowa zbiórka wzbogaciła konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o 336 911 złotych i 47 groszy.
- Dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację finału, wolontariuszom i tysiącom mieszkańców Radomia, którzy wykazali się wyjątkową hojnością. Także tym gestem pokazali swoje wielkie poparcie dla idei Wielkiej Orkiestry - kontynuował hm Bartosz Bednarczyk, komendant hufca ZHP Radom Miasto.
Na spotkaniu w Klubie Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia” podziękowania sztabu głównego WOŚP Jurka Owsiaka otrzymali przedstawiciele firm, instytucji, służb i wolontariuszy. Wszyscy mieli duży udział w organizacji i rezultatach tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radomiu.
- Jesteśmy dumni, że możemy wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i będziemy to robić nadal. W tym roku po raz kolejny pokazaliśmy, że Radom jest miastem ludzi otwartych i chętnie pomagających. Dziękujmy za każdą złotówkę przekazaną na rzecz WOŚP. Pamiętajmy, że to pieniądze, które wracają do Radomia w postaci aparatury medycznej – przekonywał Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta.
Do radomskich szpitali trafił w okresie dotychczasowych zbiórek sprzęt wartości kolo 3,5 miliona złotych. W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, nowoczesny sprzęt medyczny wzbogacił oddział neonatologii, m.in. o kardiomonitor, respirator, pulsoksymetry, pompy infuzyjne wykorzystywane do podawania leków. Zakład Opieki Długoterminowej trzymał m.in. uchylną specjalistyczną wannę, wysokiej jakości łóżka i materace przeciwodleżynowe, nowoczesne podnośniki, ciśnieniomierze i kardiomonitory. Pieniądze zebrane w styczniu tego roku maja być przeznaczone na wyrównywa nie szans w leczeniu noworodków.
W Radomiu rekordzistą został Michał Krawczyk. Zebrał on do puszki 9120,71 ale liczba wolontariuszy, którzy zgromadzili po kilka tysięcy złotych jest długa. (mb)