Aktualności

2018.01.13

POŚPIESZMY SIĘ! Od naszych głosów zależy czy RADOM zostanie ,,Świetlną stolicą Polski”

 

Radom po raz drugi został świetlną stolicą Mazowsza, uzyskując w pierwszej turze konkursu  wyniki  lepsze m.in. od  Płocka i Warszawy. Teraz  rywalizuje z 15. najlepszymi w I etapie miastami o miano  "Świetlnej stolicy Polski". Dzięki zwycięstwu  Radomia w etapie wojewódzkim do radomskich organizacji pozarządowych trafi sprzęt AGD o wartości 10 tysięcy złotych.

- Jesteśmy dumni, że w finale reprezentujemy całe województwo mazowieckie. Liczymy oczywiście na nagrodę na szczeblu ogólnopolskim, a jednocześnie to szansa na promocję naszego miasta w całym kraju – zachęca prezydent Radosław Witkowski.

W drugim etapie o tytuł ,,Świetlnej stolicy Polski” i   nagrody  Grupy Energa rywalizuje 16 najładniej oświetlonych miast – po jednym z każdego województwa.  Poza Radomiem są to: Aleksandrów Łódzki, Bydgoszcz, Częstochowa, Legnica, Łomża, Mrągowo, Nowa Sól, Olkusz, Opole, Ostrów Wielkopolski, Pelplin, Połczyn-Zdrój, Stalowa Wola, Starachowice i Zamość.

Tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” i dodatkowa pula sprzętu AGD o wartości 40 tys. zł trafi do miasta, które wygra w głosowaniu. Na Radom można głosować pod adresem http://www.se.pl/swiecsie/plebiscyt-miast-final/mazowieckie/radom.

Pośpieszmy się, głosowanie potrwa do poniedziałku - 15 stycznia