Aktualności

2018.01.12

W NIEDZIELĘ 14 STYCZNIA GRAMY Z WIELĄ ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY


W subregionie radomskim,   podobnie jak w całej Polsce,  w niedzielę  14  stycznia  26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane w tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

W Radomiu , finałowy koncert odbędzie się na placu Corazziego. Zagrają przede wszystkim radomskie zespoły, a gwiazdą wieczoru będzie grupa Chłopcy z Placu Broni. Na ulicach będzie kwestować trzystu wolontariuszy, a w sklepiku WOŚP  jest możliwość nabycia  przedmiotów ofiarowanych przez przyjaciół Orkiestry. W programie jest też wiele imprez towarzyszących.

Przypomnijmy, że podczas zeszłorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano prawie 327 tysięcy złotych. - Jestem pewien, że w tym roku po raz kolejny pokażemy, że jesteśmy miastem ludzi otwartych i chętnie pomagamy. Warto przypomnieć, że pieniądze z WOŚP wracają do naszego miasta. Do radomskich szpitali trafił zakupiony przez Fundację Wielkiej Orkiestry sprzęt warty ponad 3,5  miliona złotych – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Prezydent na licytację przekazał swoje pióro, którym podpisywał umowy na rewitalizację kamienicy Deskurów i ratusza oraz na remont Placu Jagiellońskiego. Nabywca pióra otrzyma także unikatową fotografię Miasta Kazimierzowskiego sprzed lat. (źródło:radom.pl)