Aktualności

2017.11.25

Z Brand Elite na Biegun

„SENSowna Marka, Drogą na Biegun” – pod takim tytułem odbyła się już 7  Edycjia Brand Elite – Spotkania z Marką. Anna Słopiecka i Małgorzata Patynowska organizatorki Brand Elite realizują swoje marzenia i jednocześnie dają wiele wartościowego przekazu z zakresu rozwoju osobistego i biznesowego, dla uczestnikom Wieczorów Biznesowych. Anna Słopiecka, właścicielka agencji kreatywnej Noble Brand podczas 4 Edycji przyznała się, że był taki moment na etapie Jej rozwoju zawodowego, że „bardzo pragnęła organizować spotkania dla kobiet przedsiębiorczych stawiających na rozwój osobisty, które chcą się ze sobą konsolidować i wypracowywać wspólne wartości w biznesie” i zrealizowała …… 5 Edycji. Począwszy od 6 Edycji poszła dalej spotkania poświęcone są już dla kobiet jak i dla mężczyzn. Małgorzata Patynowska, założycielka Fundacji "Dobry Duszek" jest wierną towarzyszką, Brand Elite.

Tym razem podczas Wieczoru Biznesowego wystąpili: Joanna Heidtman – ekspert, psycholog i socjolog, trener biznesu, doradca, coach, wykładowca akademicki oraz Marek Kamiński polski polarnik, podróżnik i  przedsiębiorca.

Joanna Heidtman przeprowadziła wykład o tajemniczym tytule: „SENSOTWÓRCZOŚĆ, czyli o kapitalnych firmach tworzących wartość".

Mówiła o trudnej, w dzisiejszym świecie roli leadera, którego styl prowadzenia organizacji ma ogromny wpływ na osiągniecie spójności czyli tego co organizacja deklaruje wobec klientów czy też pracowników, a tym co ostatecznie oferuje w postaci finalnego produktu. Trudna rola leadera wiąże się także z pojawieniem się na rynku tzw. „pracowników wiedzy”, którzy nie chcą być zarządzani lecz motywowani. Na zaangażowanie „pracowników wiedzy” w tworzenie produktu finalnego trafiającego w potrzeby klientów mają wpływ m. in. takie czynniki jak: możliwość wykorzystywania swoich talentów i możliwości. Pracownicy ci lubią wiedzieć co w danej organizacji się naprawdę dzieje, lubią kiedy niweluje się ich słabości i istnieją warunki do wykorzystania ich mocnych stron oraz widzą sens w tym co robią, wykrywają oznaki nieszczerości, ograniczeń firmowych, chcą być traktowani indywidualnie.

Ważną rolę w prowadzeniu nowoczesnych organizacji ma zarządzanie różnorodnością np. różnymi stylami pracy,  osobowościami czy różnymi stylami komunikacyjnymi, co wiąże się z wytwarzaniem wartości w różnego rodzaju projektach.

Nie bez znaczenia, w prowadzeniu nowoczesnej organizacji mają czynniki zewnętrzne, czyli zmieniający się niepewny świat, wraz z sieciowością zacieranie się granic organizacji czy wymóg dogłębnej przejrzystości zasad funkcjonowania organizacji.

Marek Kamiński – polski polarnik, podróżnik, przedsiębiorca, niezwykły człowiek, który w swoim życiu przemierzał bieguny, pustynie, oceany i spotykał się twarzą w twarz z jaguarami.

Podczas swojego wystąpienia dawał wskazówki jak zarządzać strachem, realizować swoje marzenia czy osiągać cele, z pozoru nieosiągalne, jednak możliwe do osiągnięcia. Pomocna w osiąganiu celów i marzeń jest autorska metoda Biegun składająca się z 10 kroków: odkryj swój biegun, mapa drogi, najlepszą praktyką jest dobra teoria, wyjście poza schemat, wizualizacja jako metoda przygotowań, start, droga jest ważniejsza niż cel, dwa bieguny, nie osiedlaj się na biegunie, poznaj samego siebie.

Przed Markiem Kamińskim następna, z pewnością niezwykła wyprawa do Japonii.

Czas umilała swoim śpiewem wokalistka jazzowa i skrzypaczka Klaudia Kowalik 

 

Poniższe zdjęcia stanowią uzupełnienie relacji z Wieczoru Biznesowego.

 

Autor: Rita Kutkiewicz

Fotorelacja: Jacek Lesisz

 


GOŚCIE SPECJALNI:

MAREK KAMIŃSKI – Polarnik, zdobywca – jego wyczyny zapisały się na kartach historii i w Księdze Rekordów Guinnessa, ale… On poszedł o krok dalej, bo Marek Kamiński to podróżnik po przestrzeniach geograficznych, intelektualnych i duchowych. Po wielu ekspedycjach przekraczających granicę ludzkich możliwości i dokonując rzeczy, które wielu uznało za niemożliwe, Kamiński zebrał swoje doświadczenia i stworzył Metodę Biegun, czyli sztukę osiągania celów w każdym obszarze życia - zarówno osobistego, jak i zawodowego. Pomaga ona sformułować, a potem osiągnąć swój Biegun, czyli największe marzenie, pragnienie, cel. 
Marek Kamiński to również przedsiębiorca, mentor, mówca. Prywatnie mąż i ojciec, który każdego dnia rano pije zieloną herbatę gdzieś niedaleko plaży, a potem spaceruje wzdłuż morza. http://www.marekkaminski.com/

JOANNNA HEIDTMAN – Psycholog i socjolog, trener biznesu, doradca, coach, wykładowca akademicki. Wiedzę i doświadczenie zdobywała min. w University of South Carolina i Cornell University w USA. Jest współzarządzającym w firmie Heidtman & Piasecki (Businessdoctors) i współzałożycielem Fundacji na rzecz Kapitału Intelektualnego, wykładowcą SWPS i Wyższej Szkoły Europejskiej im. Tischnera. Od wielu lat realizuje projekty głębokiej diagnozy kultury organizacyjnej, rozwoju przywództwa oraz umiejętności i kompetencji menedżerskich. Jako coach pracuje indywidualnie z menedżerami wyższego szczebla, specjalistami i szefami zespołów projektowych. Jej publikacje pojawiły się w Harvard Business Review Polska, Marketing & More, Think Tank, Sens, w Charakterach, w magazynie Coaching i Leader’s Magazine. Współpracuje jako ekspert z telewizją TVN, TVN24 oraz TVN 24 BiŚ. Jest współautorką książki „SENSOTWÓRCZOŚĆ. 7 sposób tworzenia wartości w zespole i w organizacji”, autorką książki poświęconej efektywności osobistej (“W zgodzie ze sobą, w zgodzie z innymi” wyd. Emka) i redaktorką pracy zespołowej “Procesy grupowe – perspektywa socjologiczna” (Wyd. Scholar). Jej pasje to podróże po Azji, przyglądanie się ludziom różnych kultur i fotografia socjologiczna. http://businessdoctors.pl/

ORGANIZATORZY:

NOBLE BRAND ANNA SŁOPIECKA - ekspert ds. kreowania wizerunku i promocji marki. Właścicielka Agencji Kreatywnej Noble Brand (www.noblebrand.pl). Sekretarz Radomskiej Loży Business Centre Club. Członkini Izby Przemysłowo - Handlowej Ziemi Radomskiej. Stypendystka programu mentoringowego Vital Voices Poland fundacji Hillary Clinton. Adeptka "Akademii Marki z Klasą". Trzykrotny Lider Rejonu Radom w projekcie Szlachetna Paczka. Z wykształcenia Dziennikarka. Propagatorka budowania marki osobistej opartej na wartościach. We wszystkich działaniach przyświeca jej idea "Najważniejszy drugi człowiek".

MAŁGORZATA PATYNOWSKA - Założycielka Fundacji "Dobry Duszek" w Radomiu. Adeptka "Akademii Marki z Klasą". Posiada dziesięcioletnie doświadczenie w koordynowaniu projektami na rzecz działań społecznych i lokalnych. Dzięki zaangażowaniu Fundacji, pomoc cyklicznie otrzymuje 1200 osób, a fundacja przekazała ponad 800 ton żywności i ponad 100 000 obiadów dla dzieci. Jej misją jest wspieranie rozwoju osobistego na płaszczyźnie duchowej. Jest przekonana, że każda sytuacja, problem czemuś służy. Wszystko jest po coś, trzeba tylko rozeznać po co. Pragnie czynić siebie i świat lepszym.