Aktualności

2017.11.07

Ogólnopolska Karta Seniora także w Radomiu

Radomianie po 60 roku życia mogą się ubiegać o wydanie Ogólnopolskiej Karty Seniora. W poniedziałek , 6 listopada władze samorządowe miasta oficjalnie zainaugurowały  wprowadzanie tego programu  w Radomiu.

- Nowoczesne miasto to miasto, które zaspokaja potrzeby wszystkich grup wiekowych. Nie zapominamy o tym, że obecnie ¼ mieszkańców Radomia to ludzie, którzy mają więcej niż 60 lat. Oni również wymagają od nas opieki, zainteresowania i przedstawienia konkretnych działań, które pozwolą na to, aby czuli się w naszym mieście komfortowo. Od kilkunastu miesięcy w mieście funkcjonuje Radomska Karta Seniora. Dziś uzupełniamy naszą ofertę o Ogólnopolską Kartę Seniora – mówił podczas uroczystej inauguracji programu w Radomiu prezydent Radosław Witkowski. W poniedziałek w Urzędzie Miejskim pierwsze Ogólnopolskie Karty Seniora odebrało ponad 30 osób zrzeszonych w radomskich stowarzyszeniach.

Ogólnopolska Karta Seniora jest bezpłatna, bezterminowa i honorowana w całej Polsce.

- Seniorzy, którzy mają tę kartę mogą korzystać z ulg i zniżek na terenie całego kraju. Tych podmiotów na terenie Polski jest około 1000. Są to przede wszystkim sanatoria, uzdrowiska, biura podróży, kawiarnie, restauracje, hotele, instytucje kultury oraz wiele punktów usługowych – wymienia wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

O Ogólnopolską Kartę Seniora może ubiegać się każdy, kto ukończył 60 rok życia. Wystarczy wejść na stronę internetową www.glosseniora.pl, pobrać i wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie odesłać go wraz z zaadresowaną kopertą i znaczkiem pocztowym na wskazany adres. Karta wróci do konkretnej osoby listownie. Kartę można otrzymać też po wypełnieniu stosownego formularza w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Radomiu, w pok. 180.

Radom dołączył do grona 52 miast w całej Polsce, w których funkcjonuje Ogólnopolska Karta Seniora. Na terenie całej Polski wydano już ponad 130 000 takich kart. Inicjatorem programu jest Stowarzyszenie MANKO z Krakowa.

(tekst:radom.pl, foto: mk)