Aktualności

2017.10.24

Zwoleń: Konkurs Foto-Lato rozstrzygnięty


W niedzielę  został  rozstrzygnięty w Zwoleniu Konkurs Fotograficzny Foto – Lato. Było to ważne wydarzenie towarzyszące  dorocznej już  34. Biesiadzie Gawędziarzy, Poetów i Śpiewaków Ludowych . Najlepsze prace nadesłane na konkurs są prezentowane na wystawie w Domu Kultury. Jej otwarcia dokonała burmistrz Zwolenia  Bogusława Jaworska wraz z przewodniczącym  komisji konkursowej Waldemarem Gołdzińskim i dyrektorką DK Anną Wieczerzyńską. Pierwszymi zwiedzającymi byli też uczestnicy Biesiady.

Przewodniczący Waldemar Gołdziński poinformował, że na konkurs wpłynęły 52 prace fotograficzne, z których 38 można oglądać na wystawie. W imieniu  także dwu  pozostałych członków   jury  - Roberta Kusio i  Pawła Nakoniecznego  przedstawił autorów  prac nagrodzonych i wyróżnionych. W kategorii poniżej 18 lat życia nagrody otrzymali: Jakub Karaś za prace pt. ,,Wędkarz” i Weronika Życka autorka 4. prac. Wyróżnienia stały się udziałem Pauliny Gola i Kacpra Marczaka.

Laureatami  trzech pierwszych nagród w kategorii wiekowej  powyżej 18 lat są: Edyta Szewczyk, Malwina Obarska i Piotr Kutkowski. Wyróżnienia otrzymali: Szczepan Pomarański i

Szczepan Brzózka. Na wystawie  można obejrzeć  prace także: Doroty Nędzi, Zuzanny Tupało, Adriana Marczaka, Lucjana Dryki i Marka Kozła. (m.k.)