Aktualności

2017.10.10

Święto seniorów w Pionkach

Panie i panowie w szykownych strojach wypełnili po brzegi salę widowiskową Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach. Wspomnienia sprzed lat snuły panie  Barbara Gaworek, szefowa miejscowego Klubu Seniora Uniwersytetu III Wieku, i Anna Lipska z MOK – u. Opowiadały ze swadą o początkach Dnia Seniora przed dziewiętnastu laty, o determinacji i staraniach o środki na organizację święta.

Potem na scenie zaprezentował się śpiewający zespół z Uniwersytetu III Wieku z Pionek na czele z wymienioną wyżej Barbarą Gaworek. Ucichły oklaski, a do publiczności przemówiła… Hanka Bielicka, a ściślej  wyrażając się  Irena Nalewajko, na co dzień szefowa pionkowskiego Stowarzyszenia Seniorów ,,Kontrast”, która tym razem wcieliła się w rolę wielkiej, nieżyjącej już, artystki.

Monolog oklaskiwali zatem członkowie klubów seniora (oprócz już wymienionych), o wdzięcznych nazwach – „Sobótka” z Czarnolasu, „Promyk Nadziei” z Pionek, „Półborzanki” z Augustowa, oraz stowarzyszenia „Senior” z Radomia.

Organizatorzy corocznego spotkania przekazali podziękowania władzom powiatu i miasta za wspieranie seniorskich organizacji i kolejnych spotkań. W imieniu starosty Mirosława Ślifirczyka seniorom za ich aktywność, kultywowanie tradycji i rozwój kultury podziękował rzecznik prasowy Marek Oleszczuk. O roli organizacji seniorskich w rozwoju miasta i regionu mówiła także wiceburmistrz Pionek Jolanta Sarnecka. Przedstawiciele samorządów, również obecny wiceprzewodniczący Rady Miasta Kazimierz Myśliwiec, obiecali dalsze wsparcie dla działalności organizacji zrzeszających osoby w nieco późniejszym, jak podkreślano żartobliwie i z sympatią,  wieku młodzieńczym.

Po czym wszyscy, gospodarze i goście, odebrawszy ufundowane przez starostę i burmistrza zasłużone upominki oraz prezenty, ruszyli w tany.