Aktualności

2017.10.05

Nie bój się prosić o pomoc

Fundacja Pro Civitas Bono serdecznie zachęca do udziału w konkursie plastycznym pt. „ Chociaż moja babcia i dziadek zapominają, ja zawsze o nich pamiętam”, organizowanego w ramach kampanii społecznej pt. „ Nie bój się prosić o pomoc”, przybliżającego problemy osób chorych na Alzheimera, ich rodzin i opiekunów.  Projekt jest współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Mazowieckiego .

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych klas I-VII, z terenów: Radomia, Grójca, Kozienic, Szydłowca, Zwolenia oraz powiatu grójeckiego, kozienickiego, szydłowieckiego i zwoleńskiego.

Celem konkursu jest uwrażliwienie najmłodszych na problemy z pamięcią u osób starszych, przełamywanie negatywnych stereotypów oraz propagowanie postawy szacunku
i tolerancji wobec seniorów.

Dla laureatów przewidziane są atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 1000 zł. Nagrody będą przyznawane za zdobycie trzech pierwszych miejsc w grupach wiekowych klas I-III
i IV-VII.

 Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się dnia 15 listopada o godz. 11.00 podczas konferencji pt. ”Alzheimer - choroba XXI wieku”, która odbędzie się w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym  w Radomiu, przy ul. J. Aleksandrowicza 5.

Konkurs trwa od 3 października do 31 października włącznie. Regulamin konkursu wraz załącznikami jest dostępny na stronie www.pcbfundacja.org.