Aktualności

2017.09.27

RADOM: Szpital na Józefowie i Pogotowie Ratunkowe dyżurnymi nocnej i świątecznej opieki medycznej

 

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny na Józefowie oraz Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego od 1 października będą świadczyć nocną i świąteczną opiekę medyczną. To do tych placówek mieszkańcy Radomia będą mogli się zgłaszać po pilną pomoc.

Z początkiem października przestają działać punkty nocnej i świątecznej opieki medycznej w szpitalu w Krychnowicach oraz przy ulicy Okulickiego. Zmiany są spowodowane wchodzącą w życie ustawą o sieci szpitali. Od niedzieli w Radomiu będą działały dwa punkty nocnej i świątecznej opieki medycznej. Tak jak w poprzednich latach, pomocy będzie udzielała Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego. Do niej dołączy także szpital na Józefowie.

- To dobra wiadomość dla mieszkańców północnej części miasta, którzy w nagłych przypadkach nie będą już musieli jeździć do centrum Radomia. Otwarcie punktu świadczącego nocną i świąteczną opieką medyczną w szpitalu na Józefowie zdecydowanie ułatwi pracę lekarzom w radomskim pogotowiu, a przede wszystkim zapewni komfort pacjentom – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Nocna i świąteczna opieka medyczna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy. Dyżurujący lekarz udziela porad w warunkach ambulatoryjnych, w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych) oraz telefonicznie.

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie: nagłego zachorowania, nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy, gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia

Źródło:radom.pl,mk