Aktualności

2017.09.22

Nowoczesna: 4 mln zł na chodniki

Nowoczesna chce zagwarantowania 4 mln zł na remonty chodników i infrastruktury pieszej w przyszłorocznym budżecie Radomia. „Rozpoczynamy zbiórkę podpisów poparcia pod naszą propozycją. Zdecydowaliśmy się na formę zbiórki podpisów, gdyż uważamy, że to radomianie powinni mieć ostateczny głos w każdej sprawie dotyczącej naszego miasta. Chcemy angażować mieszkańców w działania społeczne, we współrządzenie Radomiem. Miastem, które kochamy.” – mówiła Katarzyna Kalinowska, przewodnicząca koła.

Radomska Nowoczesna pierwszy raz na problem uszkodzonych chodników i potrzebę ich wyremontowania zwróciła uwagę przeszło miesiąc temu. Dzisiaj odpowiedź Konrada Frysztaka, który stwierdził, że Miasto na remonty przeznaczyło kilkaset tysięcy, Marcin Hetman, wiceprzewodniczący struktur, komentuje tak: „Jest to odpowiedź arogancka i lekceważąca potrzeby mieszkańców. Absolutnie niegodna wiceprezydenta Radomia.”

Zdaniem Patryka Fajdka: „Program naprawy chodników i infrastruktury dla pieszych powinien stać się ważną częścią wieloletniej strategii zrównoważonego transportu w Radomiu. Musimy docenić ruch pieszych, jako pełnoprawne uzupełnienie transportu zbiorowego, samochodowego i rowerowego. Nie chodzi o samą wymianę nawierzchni. Musimy wyznaczyć główne ciągi pieszych. Nie za zamkniętymi drzwiami gabinetów, ale w szerokich konsultacjach z mieszkańcami. Remontom musi towarzyszyć rozbudowa małej infrastruktury dla pieszych, budowa ławek, parkletów, odpowiedniego oświetlenia. Musi to też dotyczyć uporządkowania przestrzeni zielonej, trawników czy klombów.”