Aktualności

2017.09.17

Już 100 ulic objętych Radomskim Programem Drogowym

Już sto ulic zostało objętych Radomskim Programem Drogowym. Uciążliwe dla mieszkańców gruntowe nawierzchnie zastępuje asfalt. Do przyszłego roku ma zostać utwardzonych co najmniej 150 ulic.

- Bardzo konsekwentnie wywiązuję się z umowy jaką zawarłem z mieszkańcami Radomia. Program utwardzania dróg gruntowych spotkał się z dużym zainteresowaniem z ich strony. Zdaję sobie sprawę, że dla wielu mieszkańców stan nawierzchni ulic, przy których mieszkają, stanowił bardzo poważny problem. Cieszę się, że podjęte przeze mnie działania bezpośrednio przekładają się na komfort życia mieszkańców – mówi prezydent Radosław Witkowski.

W 2016 roku zostało utwardzonych prawie 11,5 km dróg gruntowych, a w tym  już 12 kilometrów i 300 metrów. Przed zimą nowa, asfaltowa nawierzchnia pojawi się jeszcze na  ulicach o łącznej długości 3 km 330 metrów. W sumie w ciągu dwóch lat będzie to 27 km 200 metrów dróg.  To oznacza poprawę komfortu życia dla 4 tysięcy 800 osób, które są przy nich zameldowane, a także wszystkich, którzy przejeżdżają tymi ulicami. – To co teraz mamy, to jest prawdziwy luksus. Wiele lat czekaliśmy na poprawę nawierzchni. Po deszczu nie dawało się tędy przejść. Cieszymy się, że prezydent tak konsekwentnie wypełnia swoje obietnice – mówią mieszkańcy ulicy Sapowej, gdzie właśnie zakończyły się prace przy utwardzaniu nawierzchni.

W zeszłym roku na utwardzanie dróg gruntowych miasto wydało 7 mln 296 tys. złotych, w tym roku 9 mln 700 tysięcy.

By ulica mogła zostać utwardzona, musi spełniać podstawowe kryteria. Pas drogowy musi mieć minimum 6 metrów szerokości, w ulicy musi być kanalizacja sanitarna oraz musi istnieć możliwość odprowadzania wód opadowych

Radomski Program Drogowy będzie realizowany do 2018 roku. Radomianie mieszkający przy ulicach o nawierzchni gruntowej mogą kierować swoje pytania, uwagi i wnioski za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie www.programdrogowy.radom.pl.

Źródło: radom.pl