Aktualności

2017.08.14

23. Zwoleńska Grupa Pielgrzymkowa na Jasnej Górze

 


Od pani Elżbiety Nowakowskiej otrzymaliśmy relację i fotki  o 23. Zwoleńskiej Grupy Pielgrzymkowej, która  najszybciej  z grup  diecezji radomskiej podążała   na Jasną Górę.

13 sierpnia 2017 roku, Zwoleńska Piesza Pielgrzymka Grupa 23, po raz 39 dotarła do celu swej wędrówki. Około godz. 16, w Alejach NMP oczekiwali na zwoleńskich pielgrzymów, z naręczami słoneczników, przedstawiciele samorządu gminnego z Bogusławą Jaworską Burmistrz Zwolenia, Włodzimierzem Kabusem z-cą Burmistrza, Janem Nowakowskim Sekretarzem Gminy oraz samorządu powiatu z Arkadiuszem Sulimą Wicestarostą Zwoleńskim i Edytą Sulima sekretarzem powiatu. Wszyscy zostali powitani oficjalnie przez Ojców Paulinów i Biskupa Radomskiego Henryka Tomasika. Hasłem tegorocznej pielgrzymki to „Idźcie i głoście”. Do tronu Matki Bożej Częstochowskiej dotarło ze Zwolenia 112 osób wśród których, po raz 30 siostra Jadzia, 27 - siostra Maria, 24 - siostra Kazia, 21 - brat Roman. Pielgrzymi szli osiem dni - dwa w ulewnym deszczu, dwa w upale, ale zadowoleni już na widok wieży klasztornej okazywali swą ogromną radość tańcami i śpiewem.

Opiekunem duchowym był ks Piotr Popiel, szły również cztery siostry zakonne. Grupę prowadził lider Roman Kazirodek z pomocą pięciu braci porządkowych, w grupie sanitarnej siostra Dorota i Ania opatrywały rany. Sekcję muzyczną prowadził brat Mateusz. Najstarszym w zwoleńskiej grupie był 83-letni brat Szczepan, najmłodszą Ania, która skończyła rok i trzy miesiące. Przy powitaniu zaznaczono, że Zwoleńska Grupa 23 była najszybszą z diecezji radomskiej, osiągając ponad 6 km na godzinę.