Aktualności

2017.08.04

RADOM: Można rozpoczynać budowę 1. odcinka trasy N-S

Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy prac. Nowa droga pomiędzy ulicami Beliny-Prażmowskiego i Żeromskiego będzie gotowa pod koniec przyszłego roku.

Budowa trasy N-S  to jedno z podstawowych zobowiązań jakie przed wyborami podjął prezydent Radosław Witkowski. - Uważam, że to obecnie najważniejsza dla miasta inwestycja drogowa, która pozwoli złagodzić problem korkującego się, zwłaszcza w godzinach komunikacyjnego szczytu, centrum miasta. W perspektywie mamy też ogromną inwestycję Wodociągów Miejskich. Wymiana sieci wodno-kanalizacyjnej spowoduje zamknięcie ulicy 25 Czerwca i do tego czasu musi powstać fragment trasy od ronda Mikołajczyka do Żeromskiego, który będzie stanowił objazd  - informuje prezydent Radosław Witkowski.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji otrzymał już pozwolenie na budowę pierwszego odcinka trasy. Prace ruszą zaraz po rozstrzygnięciu przetargu i potrwają do końca przyszłego roku.

Jednym z najważniejszych elementów będzie węzeł umożliwiający m.in. bezkolizyjny wjazd z ulicy Beliny-Prażmowskiego na wiadukt w ciągu ulicy Słowackiego, a także bezkolizyjny zjazd z wiaduktu w stronę dworców PKS i PKP. Zgodnie z projektem, na odcinku od ronda Mikołajczyka do węzła u zbiegu z ulicą Słowackiego trasa N-S ma mieć dwie jezdnie, po dwa pasy w każdym kierunku. Na odcinku od ulicy Słowackiego do ulicy Żeromskiego trasa N-S będzie miała jedną jezdnię. Będzie ona prowadzić bezpośrednio obok torów kolejowych. Na całej długości drogi oraz na wiadukcie powstaną ciągi pieszo-rowerowe.

Równocześnie miasto przygotowuje się do budowy dwóch pozostałych odcinków trasy N-S. - Mamy już prawomocną decyzję środowiskową oraz projekt odcinka od ulicy Młodzianowskiej do osiedla Południe i wkrótce wystąpimy o pozwolenie na budowę. Do planu inwestycyjnego został również wprowadzony odcinek od Żeromskiego do Kozienickiej. To umożliwia rozpoczęcie prac projektowych - tłumaczy wiceprezydent Konrad Frysztak.

Źródło: radom.pl