Aktualności

2017.07.28

Wojewoda poparł starania władz Radomia o dofinansowanie przelotowych dróg


Starania władz miasta dotyczące wpisania przebudowy alei Wojska Polskiego do budżetu państwa zyskały poparcie Wojewody Mazowieckiego. Wojewoda zapowiedział, że złoży w Ministerstwie Finansów oficjalny wniosek w tej sprawie.

Prezydent Radosław Witkowski spotkał się  28 lipca w Warszawie z wojewodą Zdzisławem Sipierą. Przedstawił mu informację z Ministerstwa Finansów, z której wynika, że to właśnie on może złożyć wniosek o ujęcie przebudowy alei Wojska Polskiego w budżecie państwa. - Rozmowa była rzeczowa. Nasza inicjatywa spotkała się ze zrozumieniem ze strony pana wojewody. Jesteśmy przygotowani na następny krok, czyli rozmowy z ministrem finansów - powiedział po spotkaniu prezydent Radosław Witkowski.

Przypomnijmy, że zgodnie z planami władz miasta, realizacja projektu zatytułowanego „Przebudowa drogi krajowej nr  9 i 12 w Radomiu - ulicy Wojska Polskiego i ulicy Żółkiewskiego na odcinku od ul. Zbrowskiego do ul. Kozienickiej wraz z przebudową ul. Zwolińskiego” miałaby potrwać trzy lata. Miasto liczy na dofinansowanie w wysokości 80 procent kosztów całej inwestycji. - Jest to droga krajowa, którą poruszają się przede wszystkim samochody spoza Radomia, w tym wiele zagranicznych TIR-ów. Dlatego taka proporcja wydaje się najwłaściwsza - podkreśla.

Szacunkowy koszt przebudowy odcinków tras nr  9 i 12 wynosi ponad 116 mln złotych. Projekt przebudowy jest już opracowany i wkrótce ma zostać wydane pozwolenie na budowę.

 Źródło: radom.pl