Aktualności

2017.07.28

WAKACJE W IŁŻECKIEJ BIBLIOTECE

Rozpoczął się cykl wakacyjnych zajęć w iłżeckim Oddziale dla Dzieci Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej. Jak co roku program jest bardzo atrakcyjny. Podczas zajęć z dziećmi stawiamy na czytanie i książkę a także zabawę i animacyjne zajęcia wokół niej. Podczas warsztatów „Kreatywnie czytam i tworzę” , dzieci uczestniczą w zajęciach z głośnego czytania, poznają nowości książkowe, wierszyki ćwiczące języki, rymowanki logopedyczne, dyktanda, „opowieści dziwnej treści”. Będziemy również słuchać audiobooków –z nastawieniem na lektury, grać w  literackie gry planszowe, oraz uczestniczyć w zajęciach z karaoke.

Podczas zajęć 19 lipca hucznie obchodziliśmy Święto Czerwonego Kapturka. Dzieci wykonały piękny plakat i tworzyły kwiatowe laurki dla dziewczynki w czerwonym kubraczku. Odbył się również koncert życzeń karaoke – z myślą o Czerwonym Kapturku.

Podczas czwartkowych zajęć dzieci przygotowywały gazetkę ścienną na Dzień Włóczykija, który przypada 23 lipca. Były rysunki Muminkowej rodziny i jej przyjaciół, „głośne czytanie”  Wielkiej Księgi Muminków, turniej sentencji i cytatów z książek o Muminkach.

Wkrótce zainaugurowany zostanie również  Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i odbywają się we wtorki, środy  i czwartki.