Aktualności

2017.07.26

Strajkowali przed biurem PiS w Radomiu


- Posłowie i Senatorowie składając swój podpis pod haniebną ustawą staliście się jednymi z tych, którzy odważyli się podnieść rękę na Konstytucję RP. W Sejmie nie reprezentujecie swojej partii, tylko cały naród. Informujemy panów posłów, że my jako obywatele Polski, mieszkańcy Radomia, protestujemy przeciw takiemu postępowaniu - mówiły członkinie Radomskiej Inicjatywy Kobiecej.

Protestujący wykrzykiwali hasła: "chcemy weta", "wolne sądy".

Organizatorki odczytały  na zakończenie "List Dziękczynny do radomskich Posłów i Senatora Prawa i Sprawiedliwości". Przykleiły go do drzwi wejściowych  biura:

-Jako mieszkańcy radomskiego okręgu wyborczego, dziękujemy Państwu za skłonienie nas do wieczornych, lipcowych spacerów. Są one przyjemne, zdrowe i stanowią okazję do spotkań z ludźmi, którym na sercu leży dobro i przyszłość Kraju.

Niemniej jednak żałujemy, iż główną przyczyną naszej aktywności ruchowej jest wyjątkowe zaangażowanie Państwa w łamanie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Konstytucji, na którą, posiłkując się pomocą boską, Państwo przysięgaliście.

Z poważaniem,

Zatroskani o Polskę radomscy Aktywni Spacerowicze.