Aktualności

2017.07.12

W BIBLIOTECE SIĘ NIE NUDZĘ

 

Niedawno rozpoczęły się wakacje – długo oczekiwany czas przez wszystkie dzieci i młodzież. Uczniowie mogą wreszcie odetchnąć od nauki i poświęcić czas na zabawę, swoje hobby a także na kreatywne spędzanie wolnego czasu.

Jeśli dziecko wciąż się nudzi, to do Gminna Biblioteka Publiczna w Przyłęku serdecznie zaprasza. Zawsze można w niej znaleźć dla sobie ciekawe zajęcie Przez lipiec i sierpień odbywają się zajęcia wakacyjne, w trakcie których dzieci bawią się, uczą i rozwijają swoje zdolności artystyczne. Wszystkie zajęcia związane są z aktualnie trwającym Rokiem Rzeki Wisły. Uczestnicy poznają piękno naszego kraju i będą miały okazję dowiedzieć się jeszcze więcej o naszej kulturze. Zajęcia opierają się czytaniu książek i wyszukiwaniu informacji związanych z rzeką Wisłą oraz na tworzeniu różnych prac plastycznych i nie tylko.

Zajęcia odbywają się: w bibliotece w Przyłęku – poniedziałki i czwartki od godziny 11.00 do 14.00, w filii w Łagowie – wtorki i piątki od  godziny 11.00 do 14.00, w filii w Grabowie nad Wisłą – poniedziałki i środy od godziny 11.00 do 14.00, w filii w Rudkach – wtorki i piątki od godziny 14.00 do 16.00. Pod koniec sierpnia odbędzie się również zakończenie wakacji – piknik na trawie, dla wszystkich uczestników zajęć.

Twoje dziecko nie będzie się nudzić.

Gminna Biblioteka Publiczna w Przyłęku zaprasza również do wzięcia udziału w corocznym rajdzie rowerowym "Odjazdowy Bibliotekarz", który odbędzie się 16 lipca 2017 roku w niedzielę. Start o godzinie 9.00 spod Gminnej Biblioteki Publicznej w Przyłęku, a także spod Filii w Łagowie. Obowiązkowo trzeba mieć na sobie coś pomarańczowego, prowiant a także dobry humor. Celem  rajdu jest zamek w Janowcu, gdzie po dotarciu będzie zwiedzanie wzgórza zamkowego, a później relaks przy ognisku nad Wisłą.

Zapisy na wszystkie zajęcia i wydarzenia możliwe są pod numerem telefonu 486773038.