Aktualności

2017.07.04

Fosa pełna kultury - Smaki Radomszczyzny

„Smaki Radomszczyzny” to weekend będący częścią projektu "Fosa pełna kultury", ralizowany przez Miejski Ośrodek Kultury AMFITEATR, poświęcony tradycyjnym smakom miasta i okolic, podczas którego na kilka intrygujących sposobów pokazane będzie  „jak smakuje Radom”.

Będą improwizacje kulinarnie, można sie bedzie nauczyć blogowania, pałaszować zdrowe przekąski, wyplatać kosze z wikliny, ćwiczyć wygibasy na trawie, wspólnie gotować. Można też bedzie zobaczymć też, czy MasterChef Michał Fabiszewski da w kuchni fory znanym radomianom i czy pójdzie na noże…, a na koniec weekendu bedzie można poczuć się trochę jak… w „Wiedźminie” za sprawą psychodelicznego folku Żywiołaka! 

Gospodynią weekendu jest Anna Dudziak.  Pani Anna „Smaki Radomszczyzny”  przedstawia w następujący sposób: 

8 lipca SOBOTA

12.00 -18.00
TARG ZDROWEJ ŻYWNOŚCI –  na stoiskach lokalnych producentów znakomitych wyrobów – będzie można zarówno ich spróbować, jak i zaopatrzyć się w nie. 
12.00 
Z CZYM TO SIĘ JE? - dowiemy się, jak poprawnie, ciekawie i niesztampowo prowadzić blog podczas warsztatów blogowania z Honoratą Dyjasek, pomysłodawczynią Radomskiego Plebiscytu Blogowego
14.00 
FIT - POPOŁUDNIE Z TRENEREM OSOBISTYM – macie ochotę na wspólny, taneczny i energetyczny trening na naszej plaży? A może chcecie dowiedzieć się więcej na temat zdrowego stylu życia? – nic prostszego! Weźcie maty, wodę do picia i koniecznie wpadnijcie na spotkanie z Sylwią Żołądkiewicz, Anią Pytką oraz Jakubem Matyjaśkiewiczem! Zapraszamy dorosłych i dzieci.
16.00
ZDROWO I KOLOROWO, czyli jak wykorzystać warzywa we wszystkich kolorach tęczy i zrobić wesołe kanapki, które ucieszą wszystkie dzieciaki? Przyjdźcie i przekonajcie się!
17.00
IMPROWIZACJE KULINARNE NA BLOGA – wspólnie pomyślimy, jak „smakuje Radom” i spróbujemy stworzyć ciekawe teksty na blog kulinarny – a wszystko to podczas warsztatu z Aleksandrą Odziemkowską, właścicielką bloga „Ola La LCHF” i laureatką tegorocznej edycji Radomskiego Plebiscytu Blogowego.
17.00
DAJ SOBIE KOSZA – jesteś eko? Bliska jest Ci idea recyklingu? Zatem praca z wikliną papierową będzie świetną propozycją dla Ciebie – stwórz swój własny koszyk wiklinowy!

9 lipca NIEDZIELA
14.00 MASTERCHEF MICHAŁ FABISZEWSKI zabierze Was w świat fascynujących opowieści o gotowaniu i podróżach, pokaże, jak wyczarować w kuchni smakowitości z prostych i łatwo dostępnych składników, łącząc przy tym tradycję ze współczesnością. Ponadto, zaprosi do wspólnej zabawy znanych radomian, którzy wezmą razem z nim udział w pasjonującym pojedynku kulinarnym.
17.30 
GDZIE KUCHAREK SZEŚĆ...
wspólne przygotowanie „zupy z Oboziska” – warsztat kulinarny z Michałem Fabiszewskim
18.00
NASZ ADRES - DROGA MLECZNA – w podróż do gwiazd zabierze Was Astrobaza – najpierw zapraszamy na projekcję filmu, potem zaś – do udziału w quizie. Nagrody czekają!
20.00 
ŻYWIOŁAK – na deser koncert wyjątkowego zespołu, który przeniesie nas w świat mitologii, legend, pradawnych wierzeń – a wszystko to w klimacie energetycznych, folkowych eksperymentów z dźwiękami.

Zapowiada się pyszny weekend!

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

 

 

Organizatorzy zapraszają !!!!!

 

www.amfiteatr.radom.pl
https://www.facebook.com/amfiteatr.radom/
https://www.youtube.com/user/AmfiteatrRadom