Aktualności

2017.04.29

RADOMSKI SLD ŚWIĘTUJE 1 MAJA W WARSZAWIE

 

W związku z zapytaniami, czy Sojusz Lewicy Demokratycznej w Radomiu organizuje przemarsz w tym roku, w związku z obchodami Święta Pracy, informuję, iż zdecydowaliśmy się uczestniczyć, jako organizacja radomska, w mazowieckich obchodach w Warszawie –  oznajmia  Marcin Dąbrowski przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej  w Radomiu w piśmie przesłanym redakcjom radomskich mediów. Informacja ta zawiera też zachętę: 

Jednocześnie zapraszamy radomian, którzy długi weekend chcieliby spędzić z nami, do Warszawy. W tym roku zbieramy się o godzinie 10.00 pod siedzibą OPZZ przy ul. Kopernika 36/40 w Warszawie na obchodach mazowieckich święta. Zaczynamy od pokazów kulinarnych uczestników programu MasterChef. Zapraszamy też do degustacji potraw!. O 11.30 oficjalnie rozpoczniemy nasz wiec, który rozpocznie się od okolicznościowych przemówień, a około 12.00 rozpoczniemy przemarsz pod Kolumnę Zygmunta na Placu Zamkowym. Na Placu Zamkowym będziemy od 11:00 do 15:00. Tam nasi eksperci będą udzielać porad prawnych z zakresu prawa pracy BHP. Od 11.00 rozpoczną się występy muzyczne i kabaretowe. Wystąpią laureaci wielu festiwali i konkursów, Matylda Obiegała, Michał Wiśniewski, Mateusz Wiśniewski i zespół "Skrzydlate małpy". O 12.45 gorąco zapraszamy do obejrzenia występu kabaretowego Teatr improwizacji Pan Wigwam. O 14:00 koncert zespołu Piękni i Młodzi. Piknik organizowany jest przez SLD oraz OPZZ.

W załączeniu nadawca tekstu nie tylko plakat zapraszający na tegoroczne obchody Święta Pracy w Warszawie  i zdjęcia z ubiegłorocznych obchodów Święta Pracy w Radomiu oraz interesujący komentarz, sugerująca, że SLD odnotowujący w sondażach ogólnokrajowych wzrost poparcia, zamierza być aktywniejszy zarow3bno w kraju, jak tez w Radomiu:

- Chcemy zwrócić uwagę, że dysproporcje płacowe na rynku pracy stają się coraz większym problemem bezpieczeństwa socjalnego. W ciągu ostatnich kilku lat powstała nowa kategoria pracowników: biednych pracujących. Utrzymanie rodziny z minimalnego wynagrodzenia staje się bowiem wyczynem, w praktyce niemożliwym do zrealizowania ze strony państwa. A z drugiej strony, to właśnie Ci „biedni pracujący” w największej mierze utrzymują programy socjalne, nie otrzymując w zamian wsparcia. W sferze płacy i warunków pracy jest bowiem w Polsce wiele do zrobienia. Rynek pracy w Radomiu również pozostawia wiele do życzenia. Brak pomysłu na przyciąganie inwestorów od kilku ostatnich kadencji, karze zadać sobie pytanie, czy w kolejnych wyborach samorządowych stać nas, jako radomian, aby wybierać po raz czwarty to samo? Ani rządy Prawa i Sprawiedliwości, ani rządy PO w Radomiu nie doprowadziły do szybkiego rozwoju miasta, polepszenia warunków życia mieszkańców? PiS i PO będą nawzajem się zwalczały, zwłaszcza poprzez media, bo jedni bez drugich nie istnieją. A czy takie gierki doprowadziły do komfortowego życia mieszkańców? 1 maja to również rocznica wejścia Polski w struktury Unii Europejskiej. Dzięki SLD i rządowi Premiera Leszka Millera. Dzięki temu zyskujemy fundusze na rozwój. W Radomiu w ogóle ich nie wykorzystujemy na tworzenie miejsc pracy. Czas powiedzieć temu dość, bo Radom stać wreszcie na mądrych i racjonalnych radnych i Prezydenta – napisał Marcin Dąbrowski.

Prawda była  przecież  taka, że za wejściem Polski do Unii Europejskiej  w Sejmie, Senacie i ogólnonarodowym referendum opowiedziały  się  również inne partie i ich  zwolennicy, w tym PSL, protoplaści PO czy nawet PiS.  Być może  w gronie  obywateli wspólnie  śpiewających   ,,Odę do radości”, do   czego  w dniu 1 maja  zachęcają władze samorządowe Radomia, ujrzymy także obywateli wyznających prawicowe i lewicowe poglądy. W  poprzednich  latach, w  rocznicę podpisania przez rząd Leszka Millera historycznego dokumentu o wstąpieniu  Rzeczpospolitej  do UE, we wspólnym śpiewie ,,Ody do radości’  uczestniczyli przecież także  szefowie  radomskiego SLD.(m)