Aktualności

2017.04.06

JUBILEUSZOWE ELIMINACJE DO XL TURNIEJU ,, MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

W Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. red. A. Zalewskiego w Jedlni-Letnisko odbyły się eliminacje do XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej dla uczniów i młodzieży z terenu powiatu radomskiego oraz Radomia.

W rywalizacji uczestniczyło 67 uczniów w 3 grupach wiekowych. Pierwszym zadaniem był test wiedzy, a następnym część ustna, do której kwalifikowało się po 3 najlepszych uczestników z każdej kategorii. Kiedy uczestnicy rozwiązywali test, opiekunowie oraz goście wysłuchali prelekcji Wojewódzkiego Prezesa Honorowego ZOSP dh Mariana Kuderskiego – twórcy Olimpiady Wiedzy Pożarniczej, w której do roku 1985 wzięło udział niemal 2,5 mln uczestników.

Umiejętności wokalne zaprezentowali podopieczni z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Skaryszewie oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Przytyka. Nie zabrakło także jubileuszowego tortu z okazji 50 Radomskiej Olimpiady Wiedzy Pożarniczej.

Podczas  spotkania druhowie Rafał Rajkowski Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego  i Zbigniew Gołąbek radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego  uhonorowali   dh Mariana Kuderskiego pamiątkowym Medalem „Pro Masovia”. Najbardziej oczekiwanym punktem programu było wręczenie nagród zwycięzcom Konkursu Plastycznego oraz laureatom eliminacji powiatowych OTWP. W trakcie eliminacji ogłoszony został także konkurs na najlepszą pracę plastyczną na temat „Zapobiegajmy Pożarom”.

Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego w Radomiu ZOISO RP w Radomiu, a współorganizatorami : Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu. Patronat honorowy objęli: Starosta Radomski I  Prezydent Miasta Radomia.

Laureatami eliminacji OTWP w grupie szkół podstawowych zostali: Paweł i Hubert Zawisza z PSP w Wierzbicy oraz Eryk Utkowski  PSPO  nr 18 z Radomia.

Wśród gimnazjalistów triumfowali: Michał Szcześniak z PG w Suskowoli, Wiktor Żaczek z PG w Jastrzębi oraz  Amelia Krok z ZS w Goździe.

W najstarszej grupie zwyciężyli: Mateusz Gajos z OSP w Makowcu, Michał Siwiec z ZSP w Iłży oraz Bartosz Kaszuba z ZSE w Radomiu.

Nagrody ufundowane przez starostę radomskiego Mirosława Ślifirczyka, dyrektora naczelnego Lasów Państwowych w Radomiu Andrzeja Matysiaka, prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego, prezesa Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radomiu dh Pawła Tuzinka, a także firmy Jadar i Adat wręczali m.in wicestarosta Leszek Margas i wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak. Organizatorzy zapewnili również drobne upominki i dyplomy dla wszystkich uczestników oraz ciepły posiłek.

W konkursie plastycznym „Zapobiegajmy Pożarom” nagrodzono:

I GRUPA – PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

I miejsce – Zuzanna Jemiołek, Publiczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jedlińsku

II miejsce – Patrycja Kuchta, Publiczna Szkoła Podstawowa w Laskach

III miejsce – Dawid Smagowski, Publiczna Szkoła Podstawowa we Wrzosowie oraz Mikołaj Latała, Publiczna Szkoła Podstawowa w Pionkach

Wyróżnienia:

1. Patrycja Kołacka, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Jedlińsku,

2. Maria Malinowska, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Jedlińsku

3. Praca Zbiorowa, Szkoła Specjalna w Zespole Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach,

4. Anna Łasak, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłży,

II GRUPA – PUBLICZNE GIMNAZJUM

I miejsce – Beata Tabor, Publiczny Zespół Szkół w Jedlni – PG w Jedlni

II miejsce – Aleksandra Siczek, Publiczny Zespół Szkół w Jedlni – PG w Jedlni

III miejsce – Natalia Jarmułowicz, Publiczne Gimnazjum nr 5 im. Jacka Malczewskiego w Radomiu,

Wyróżnienia:

1. Daria Leszczyńska, Publiczne Gimnazjum im. Armii Krajowej w Iłży

2. Praca Zbiorowa, Szkoła Specjalna w Zespole Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach

III GRUPA – SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

I miejsce – Malwina Obarska, CKZiU w Pionkach

II miejsce – Monika Jurek, CKZiU w Pionkach,

III miejsce – Weronika Kiraga, CKZiU w Pionkach,

Wyróżnienia:

1. Aleksandra Mirowska, CKZiU w Pionkach,

2. Aleksandra Waluś, CKZiU w Pionkach,

3. Bartosz Traczykowski, CKZiU w Pionkach,