Aktualności

2017.04.06

PO NITCE DO KŁĘBKA


IDENTYFIKACJA CIAŁA DANUTY WIELOCHY i ZATRZYMANIE PIOTRA W.

Z informacji zamieszczonej na www.radom.prokuratura. pl wynika, że Prokuratura Okręgowa w Radomiu potwierdza, iż badania genetyczne zwłok kobiety, ujawnione w rzece Pilica, to bez wątpienia ciało zaginionej w grudniu zeszłego roku radomianki - Danuty Wielochy. Zatrzymany do wyjaśnienia został Piotr W. - poinformowała Małgorzata Chrabąszcz z radomskiej prokuratury.

Danuta Wielocha

W czwartek prokurator przeprowadzi czynności procesowe z udziałem zatrzymanego. Dalsze informacje w tej sprawie  mają być  przekazane 7 kwietnia.

Istotnie,  znalezione, choć poddane procesowi rozkładu, zwłoki zaginionej będą bardzo ważnym dowodem procesowym. Bowiem, jak wieść gminna donosiła,  w czasie wieczornej,  grudniowej tragedii,  technika ujawniła logowanie komórki telefonicznej w rejonie Białobrzegów. Składający wyjaśnienia Piotr W.  zaprzeczał obecności w okolicach tego miasta. Po włączeniu się do sprawy ekipy Rutkowskiego, na  konferencji prasowej został ujawniony fakt znalezienia  nad Pilicą,  w sąsiedztwie miejscowości Brześce, kluczy do domu  zaginionej Danuty Wielochy. Dziennikarze uczestniczący w tej konferencji dziwili się, że torebkę, komórkę i inne drobne rzeczy przynależne do Danuty Wielochy znajdowano porozrzucane niedaleko radomskiego zalewu Borki czy też w sąsiedztwie Kosowa, a Rutkowski mówi o kluczach do domu  zaginionej znalezionych nad rzeką Pilicą. Okazuje się, że żmudnie, metodą po nitce do kłębka, być może uda się śledczym wiarygodnie wyjaśnić okoliczności  tej wielkiej tragdii. (k)