Aktualności

2017.04.05

7 KWIETNIA W NIHIL NOVI:

Spotkanie z Wiceprzewodniczącym  PE  B. Liberadzkim i  politologiem prof. R. Chwedorukiem

7 kwietnia 2017 roku (piątek) gościć będą w Radomiu profesor Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego oraz profesor Rafał Chwedoruk, politolog, komentator polityczny.

Obaj wezmą udział w organizowanej przez Sojusz Lewicy Demokratycznej i Stowarzyszenie 38 milionów debacie społeczno – politycznej, podczas której będziemy chcieli porozmawiać o  groźbie izolacji Polski na arenie Unii Europejskiej, o tworzących się ruchach społecznych – czy mają lub będą miały wpływ na politykę i wyborców. Debata będzie ciekawa, gdyż goście  zaprezentują  dwa spojrzenia na sytuację społeczną i polityczną: polityka  i politologa. Przewidziana jest dyskusjaz udziałem publiczności.

Debata odbędzie się w Hotelu Nihil Novi w Radomiu (ul. Rynek 3) 7 kwietnia o godzinie 12 (przewidziany czas spotkania – około dwóch godzin). Patronami debaty są Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu oraz Hotel Nihil Novi.

Bogusław Liberadzki – polski polityk, ekonomista, profesor nauk ekonomicznych, w latach 1993–1997 minister transportu i gospodarki morskiej, w latach 1997–2004 poseł na Sejm III i IV kadencji, od 2004 deputowany do Parlamentu Europejskiego V, VI, VII i VIII kadencji (od 2017 jego wiceprzewodniczący), od 2012 wiceprzewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Od 2004 roku jest posłem w Parlamencie Europejskim. Przystąpił do Komisji Transportu i Turystyki oraz Komisji Budżetu. W 2008 uznany został za najbardziej pracowitego europosła (MEP Awards) w kategorii Transport.

Rafał Chwedoruk – polski politolog, doktor habilitowany, profesor UW nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Warszawskiego, komentator polityczny. Stopień doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce uzyskał w 2012 roku na podstawie dorobku naukowego oraz pracy pt. Ruchy i myśl polityczna syndykalizmu w Polsce. Od 1993 roku zatrudniony w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, obecnie na stanowisku profesora UW. Jego zainteresowania naukowe obejmują historię myśli politycznej i ruchów społecznych oraz historię myśli socjalistycznej w Polsce i Europie.

 W imieniu organizatorów

Marcin Dąbrowski

przewodniczący

Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Radomiu

 

Odwiedź naszą stronę internetową: www.sld.org.pl

Polub nas na Facebooku: www.facebook.com/SLD-Radom