Aktualności

2017.04.03

Czy to ciało Danuty Wielochy?


W niedzielę mazowiecka policja dwukrotnie powiadamiała o odnalezieniu zwłok w rzekach Pilicy i Wiśle, prawdopodobnie dzięki sygnałom wędkarzy, najpierw przed południem w Pilicy, w Białobrzegach, następnie po południu w Wiśle na terenie powiatu kozienickiego. Policja ustala tożsamość wyłowionych ciał - poinformowało Radio Plus Radom.

W Białobrzegach odnaleziono najprawdopodobniej zwłoki kobiety, które uległo dużemu rozkładowi. Konieczna będzie sekcja zwłok.

Spekuluje się, że może to być ciało zaginionej w grudniu Danuty Wielochy. Przypomnijmy, że jako prawdopodobne miejsce na Pilicy, gdzie należało szukać jej zwłok - wskazywał detektyw Krzysztof Rutkowski. Także policja miała swoje informacje. - Na ustalenia trzeba będzie poczekać około 3-4 dni -powiedziała st. sierż. Aleksandra Calik. Wszystkie prace odbywają się pod nadzorem prokuratury.

W poniedziałek również  Wirtualna Polska podała za PAP, powołującej się  z kolei na informację  rzeczniczki Prokuratury Okręgowej w Radomiu, Małgorzaty Chrabąszcz.

Podała, że ciało zauważyli w niedzielę wędkarze. Zwłoki wyłowili z wody strażacy.

Jak powiedziała rzeczniczka prokuratury Małgorzata Chrabąszcz, śledczy prowadzą działania zmierzające do identyfikacji ciała i ustalenia przyczyn zgonu. W poniedziałek ma być wykonana sekcja zwłok. Zdaniem Chrabąszcz nie wiadomo jednak, czy na podstawie jej wyników będzie można z całą pewnością stwierdzić tożsamość znalezionej kobiety. Prawdopodobnie będzie też konieczne przeprowadzenie badań DNA.

Rzeczniczka potwierdziła, że śledczy biorą pod uwagę, że jest to ciało zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach w grudniu ub. roku 53-letniej mieszkanki Radomia. Kobieta była poszukiwana przez rodzinę, znajomych, policję i wynajętego przez bliskich znanego detektywa. W styczniu policja prowadziła poszukiwania ciała kobiety także w Pilicy, zostały one wstrzymane ze względu na warunki pogodowe. 

Odnalezienie ciała kobiety w rejonie Białobrzegów potwierdza pierwotne domniemanie, że sprawcą może być osoba, która zaprzeczała swojej obecności w sąsiedztwie tego miasta, w dniu tragicznym dla zaginionej. Obecność tej osoby potwierdzają jednak namiary komórki używanej przez domniewanego sprawcę. /m/