Aktualności

2017.03.17

RADOM: WIĘCEJ MIEJSC DLA PRZEDSZKOLAKÓW

250 nowych miejsc dla dzieci znajdzie się w filii Publicznego Przedszkola nr 4, która powstanie w budynku dawnego Zespołu Szkół Plastycznych przy ul. Kilińskiego. Urząd Miejski ogłosił przetarg na jego adaptację. – To kolejny element naszej strategii budowy miasta przyjaznego dla młodych ludzi. Nowe miejsca w przedszkolach są bardzo potrzebne, a z doświadczenia wiemy, że największym zainteresowaniem cieszą się te zlokalizowane w centrum miasta. Stąd nasza decyzja o adaptacji budynku przy ul. Kilińskiego. Myślę, że dla wielu młodych rodzin będzie to duże udogodnienie i  zachęta, by swoją przyszłość wiązać z Radomiem – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Zakres planowanych prac obejmuje przebudowę trzykondygnacyjnego budynku frontowego oraz dwukondygnacyjnych oficyn, w tym wyburzenia ścian nośnych i działowych, wymianę części stropów, wykonanie nowych pionów wentylacyjnych, przebudowę schodów, podbicie części fundamentów i pogłębienie piwnic, wymianę pokrycia dachowego, wymianę drzwi i okien, docieplenie elewacji oraz dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie ponad 2 tys. m2. Powstanie 10 sal dla dzieci, zaplecze sanitarne i kuchenne. Na zewnątrz zostaną natomiast urządzone dwa place zabaw.

Na oferty Urząd Miejski czeka do 31 marca, natomiast przetarg powinien zostać rozstrzygnięty do końca kwietnia. Wtedy też podpisana zostanie umowa z wykonawcą. Wyremontowany budynek ma zostać oddany do użytku w przyszłym roku.

źródło:radom.pl