Aktualności

2017.03.17

REWITALIZACJA KAMIENIC DESKURÓW JUŻ BLISKO

 W ciągu kilku najbliższych tygodni powinna rozpocząć się przebudowa zespołu kamienic Deskurów. To kolejny etap rewitalizacji Miasta Kazimierzowskiego i przywracania radomianom tej części miasta. Na ogłoszony przez miasto przetarg wpłynęły cztery oferty.

Najtańszą ofertę złożyła firma Betonox Construction z Sopotu, która zaproponowała cenę 24.675.200 złotych. Niewiele droższe są oferty firm Rosa Bud (24.790.389 zł) oraz konsorcjum firm Erekta Budownictwo Specjalistyczne i Erekta Budownictwo (25.780.000 zł). Najdroższa jest oferta firmy Warbud z Warszawy, która opiewa na kwotę 53.769.661,23 zł. Wszyscy oferenci zaproponowali udzielenie 7-letniej gwarancji.

–  Kwoty jakie proponują oferenci napawają optymizmem. Na sfinansowanie inwestycji chcieliśmy przeznaczyć nie więcej niż 35 milionów złotych. Wszystko wskazuje na to, że jeśli oferty spełniają wymogi formalne, to w tej kwocie się zmieścimy i zostaną nam jeszcze oszczędności. Jesteśmy już w przededniu rozpoczęcia prac, z którymi wiążę bardzo duże nadzieje na ożywienie Miasta Kazimierzowskiego - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Po sprawdzeniu ofert pod względem formalnym, komisja przetargowa wybierze najkorzystniejszą z nich. Wybrany wykonawca będzie miał na wykonanie prac 14 miesięcy od dnia podpisania umowy. – Rewitalizacja Miasta Kazimierzowskiego była jednym z elementów mojej umowy z mieszkańcami Radomia. To, by serce miasta zaczęło mocniej bić jest jednym z moich priorytetów i głęboko wierzę, że za niewiele ponad rok Rynek będzie już znacznie chętniej odwiedzanym miejscem – dodaje prezydent.

Planowane prace budowlane to przede wszystkim wzmocnienie fundamentów i ścian, przebudowa piwnic, wymiana stropów, modernizacja schodów, dachu, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, montaż szklanego zadaszenia dziedzińca, montaż wind oraz kompleksowe wykonanie nowych instalacji.

Po przebudowie kamienice Deskurów mają pełnić funkcję muzealną, usługową, edukacyjną i biznesową. - Znajdą się tam m.in. nowoczesne sale ekspozycyjne, w których będzie można prezentować wystawy stałe i czasowe. Powstaną też pomieszczenia, w których będą  mogły być realizowane programy edukacyjne adresowane zarówno do grup zorganizowanych jak i widzów indywidualnych oraz programy dla rodzin. Na poddaszu ma natomiast powstać strefa przedsiębiorczości, w której swoje miejsce znajdą osoby rozpoczynające działalność gospodarczą – przypomina wiceprezydent Konrad Frysztak.

Miasto zabiega o dofinansowanie inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Źródło:radom.pl