Aktualności

2017.03.10

WESOŁE FERIE W IŁŻECKIEJ BIBLIOTECE


W Oddziale dla Dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłży, w okresie ferii dzieciom uczęszczającym na zajęcia w czas mijał zarówno na zabawie, jak również na zdobywaniu wiedzy… na wesoło.

Dni mijały szybko wypełnione ciekawymi zajęciami, podczas których dzieci mogły zabłysnąć pomysłowością i fantazją oraz wykazać się zdolnościami manualnymi. Nie zabrakło zabaw ruchowych i integracyjnych. Uczestnicy mogli także pograć w ciekawe gry planszowe, poczytać ulubione książki, czy bawić się wspólnie w zgadywanki, quizy czy kalambury. Ciekawe formy i dynamika zajęć, sprawiły, że nie było miejsca na nudę.  Oczywiście nie mogło zabraknąć kolekcji biżuterii stworzonej z kolorowych koralików. Czy błyszczących zabawek.


Malowaliśmy również farbami  naszych domowych ulubieńców czyli: pieski, kotki, rozwiązywaliśmy także krzyżówki, rebusy, łamigłówki, graliśmy w gry ćwiczące pamięć i spryt m. in. bierki, szachy, układaliśmy puzzle. Dzieciom bardzo podobały się walentynkowe zajęcia, hucznie obchodzony Światowy dzień kota, czy dyktando na wesoło i konkurs na czytane „trzeszczyków” czyli trudnych wierszyków, podczas Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Zainaugurowaliśmy również obchody 60. urodzin Misia Uszatka, rysując portrety misia z klapniętym uszkiem. Powstało mnóstwo prac plastycznych, które są prezentowane na wystawie w bibliotece. Kolorowe plansze, kostki oraz klocki stały się inspiracją do wyprawy w krainę gier zapewniając uczestnikom spotkań świetną zabawę, połączoną ze zdrową rywalizacją oraz sporą dawką emocji. Podczas zmagań z zabawami wymagającymi wyobraźni i kreatywnego myślenia – kalamburami  i konkursem talentów– nie było łatwo… ale za to wesoło.

Ferie w bibliotece zakończyliśmy wręczeniem upominków dla najaktywniejszych uczestników zajęć i poczęstunkiem, ufundowanym przez bibliotekę. Upominki  sfinansował wydział promocji Urzędu Miejskiego w Iłży.   

Teresa  Niewczas