Aktualności

2017.03.08

Dziś 8 marca protest kobiet w Radomiu

 

Na konferencji prasowej "kobiety Platformy Obywatelskiej" zaprosiły na ogólnopolski strajk kobiet, który odbędzie się 8 marca - w Dzień Kobiet. - Może pan Jarosław Kaczyński znów przestraszy się parasolek, znów przestraszy się kobiet i nie zabierze nam naszych praw - powiedziała posłanka Anna Białkowska.

- Wydawałoby się, że mamy XXI wiek i prawa kobiet są zagwarantowane, ale każdego dnia budząc się - musimy spoglądać na wiadomości, czy aby jeszcze mamy w Polsce prawa kobiet. Wiemy, że PiS ma wielkie zakusy na to, żeby pozbawić nas części tych praw, nas i naszych dzieci - mówiła  posłanka Platformy Obywatelskiej. Potem dodała:- Pamiętajmy, że PiS pracuje nad tym, aby wypowiedzieć Konwencję Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Ponadto obecny rząd chce likwidacji finansowania in vitro, czy utrudnić dostęp do pigułki "dzień po". My kobiety Platformy Obywatelskiej nie zgadzamy się z takimi działaniami.

- Zapraszamy więc na marsz wszystkie radomianki. Może pan Jarosław Kaczyński znów przestraszy się parasolek, znów przestraszy się kobiet i nie zabierze nam naszych praw - stwierdziła Anna Białkowska.

Marta Michalska-Wilk podkreśliła natomiast, że "w październiku zeszłego roku - to my kobiety pokazałyśmy, że możemy się jednoczyć i wspólnie działać, jeśli chodzi o sprawy dla nas najważniejsze". - Mimo wielu różnic, które są pomiędzy nami, pokazałyśmy też, że potrafimy mówić jednym głosem w tematach, które nas dotyczą - mówiła radna PO.

- To nasza determinacja i siła, którą pokazałyśmy, zatrzymała chore zapędy oraz chore ambicje PiS i prezesa Kaczyńskiego. Dalej również nie damy się wodzić za nos i to co w ostatnich miesiącach funduje nam obecny rząd, zmusza nas do tego, abyśmy oficjalnie pokazywały nasze niezadowolenie - oznajmiła radna Michalska-Wilk, dodając: - 8 marca będzie kolejnym czarnym protestem kobiet. Zapraszam wszystkie radomianki, abyśmy wspólnie wyraziły nasze niezadowolenie i pokazały, że z naszym zdaniem trzeba się liczyć.

Na zakończenie radna Magdalena Lasota powiedziała: - 8 marca mamy nie tylko protest, który dotyczy Polek, ale jest to międzynarodowy dzień protestu wszystkich kobiet, również za Atlantykiem. Kobiety chcą bowiem pokazać, że są równoprawnymi członkami tego świata. To również kobiety wybierają polityków, dlatego trzeba nas szanować.

Protest w Radomiu rozpocznie się w środę (8 marca) o godz. 17:00 przy Fontannach.

Źrodło:radom24.pl