Aktualności

2017.03.03

Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza: Oskarowe utwory na Dzień Kobiet


Utwory z filmu „La La Land” nagrodzonego właśnie sześcioma Oskarami (w tym za najlepszą muzykę) będzie można usłyszeć w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli w niedzielę, 5 marca. Piosenki wykona trio jazzowe w składzie: Iza Zając – wokal, Piotr Cieślikowski – saksofon, Jarosław Małys – fortepian.

Film „La La Land” to amerykański musical z 2016 roku, w reżyserii Damiena Chazelle, w polskich kinach wyświetlany był w styczniu tego roku. Nominowany do Oskarów w 14 kategoriach, zdobył aż sześć statuetek, w tym za najlepszą piosenkę i muzykę.

Program koncertu we Wsoli artyści wzbogacą o utwory Elli Fiztgerald.

Zapraszamy 5 marca, godz. 17.00. Wstęp wolny!

Bezpłatny dojazd z Radomia autobusem MPK: zbiórka na przystanku Chrobrego/Czysta kier. Michałów o godz. 16.20. Powrót po koncercie, około godz. 18.30.

 

W Muzeum Witolda Gombrowicza wystąpią:

Iza Zając – wokalistka jazzowa, nagrywała dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Styl jazzowy kształtowała pod wpływem Elli FitzgeraldSary VaughanBetty Carter. Jej płyta „Piosenki dla Armstronga” była nominowana do nagrody Fryderyka w kategorii Album Jazzowy Roku (2001 r.), a ona sama jako wokalistka w kategorii Muzyk Jazzowy Roku. 

Piotr Cieślikowski – jeden z najwybitniejszych polskich saksofonistów tenorowych i sopranowych, współpracował m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Lonnie Smith’em, Wojciechem Karolakiem. Ma na swoim koncie również cykl koncertów z grupą Scotta Hamiltona.

Jarosław Małys- pianista, kompozytor i aranżer, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Akademii Muzycznej w  Katowicach. Współtwórca zespołu „Havy Metal Sextet”, z którym zdobył liczne nagrody, m.in. główną nagrodę na festiwalu jazzowym w Dunkierce we Francji czy I miejsce na festiwalu Hoeilaart w Belgii. Współpracował z amerykańskim muzykiem jazzowym- Scottem Hamiltonem.