Aktualności

2017.02.26

Paweł Domagała - Opowiem Ci o mnie

W sobotni wieczór o godz. 20 w Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego w Radomiu odbył się pierwszy w Radomiu koncert Pawła Domagały w ramach PawelDomagalaTOUR, promujący płytę „Opowiem Ci o mnie”.

Paweł to rdzenny radomianin. Jest absolwentem VI LO im. Jana Kochanowskiego, a w 2007 roku  ukończył  Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

„Opowiem Ci o mnie” to debiutancka płyta, na której umieszczonych jest 10 piosenek. Promują ją dwa single, pierwszy „Jestem tego wart” ukazał się wiosną 2016 roku. Kolejny zaś, „Gdybyś była”, kilka miesięcy później. 

Sala Koncertowa pękała w szwach, wszystkie bilety zostały wykupione, a Ci którzy nie mogli zobaczyć tego wydarzenia mają czego żałować. Większość publiczności stanowiły osoby młode, które z wielkim zaciekawieniem wsłuchiwały się w piosenki, czego potwierdzeniem mogą być gromkie brawa, którymi nagradzali muzyków po każdym utworze.

Nie da się ukryć, że zdolny radomianin miał doskonały kontakt z publicznością, co rusz przewijając pewne historie z życia i lat młodości związane ze szkoła średnią, ulicą Żeromskiego przy której mieszkał, czy też samą Sala Koncertową UM, w której jak powiedział – miał swój pierwszy występ.

Tuż po koncercie o godz. 22 swoją premierę teledysku miał utwór „Opowiem Ci o mnie”, do którego oglądania zachęcał Paweł Domagała. Wśród wykonanych utworów pojawiły się cztery piosenki, których nie ma na płycie. Oprócz tego muzyk zdradził, że piosenka „Warszawa” jest jego ulubioną piosenką z płyty.

Jakoż, że sam muzykuję nie byłbym sobą, gdybym nie docenił Tomasza Krawczyka za genialną solówkę, którą wykonał w utworze „O sobie samym”. Zbudował nią niesamowite napięcie oraz doskonale oddał emocje tego utworu - chapeau bas !!!

Piosenkę „Nie będę się bał” Domagała wykonał solo grając na gitarze elektrycznej, z którą jak stwierdził wygląda lepiej.

Muzycy wykonali dwa bisy co potwierdza, że czuli się tu bardzo dobrze, a publiczność nie chciała ich tak szybko wypuścić, aby móc delektować się nadal ich brzmieniem. Miłym akcentem na zakończenie koncertu było wejście na scenę małej dziewczynki, która wykonała wraz z zespołem część piosenki. Tuż pod koniec Paweł Domagała poprosił publiczność, aby ta zachęciła jego kolegę Kubę Wojewódzkiego do  przyjazdu do Radomia. Po zakończeniu koncertu muzycy zostali nagrodzeni przez publiczność oklaskami na stojąco, czym podziękowali za wspaniałą ucztę dla ucha.

Muzycy wystąpili w składzie Paweł Domagała – gitara i śpiew, Tomasz Krawczyk – gitara, Robert Rak – perkusja oraz Łukasz Borowiecki gitara basowa, który także jest radomianinem oraz współ autorem i współ aranżerem płyty „Opowiem Ci o mnie”.

 

Przygotował: Dawid Jeżak