Aktualności

2017.02.09

Walentynki w Rynku

Pokaz kulinarny i degustacja potraw, walc zakochanych, gra miejska dla par i całych rodzin, romantyczne wycieczki po mieście, warsztaty wykonywania upominków walentynkowych - to tylko niektóre atrakcje Walentynek w Rynku, na które zaprasza Urząd Miejski w Radomiu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz partnerzy prywatni. Impreza odbędzie się 12 lutego w godz. 15-21.

Podczas Walentynek będzie można zrobić sobie zdjęcia korzystając z darmowej fotobudki. Zostanie też zaprezentowana wystawa zdjęć w klimacie retro pt. "Piękne pary z dawnych lat" z archiwalnymi fotografiami z pierwszej połowy XX wieku. Z kolei Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów "Sprężyści" zaprasza zakochane pary na przejażdżki zabytkowymi rowerami typu tandem.

Spotkanie na Rynku zostanie uwiecznione na zdjęciu z drona. O godz. 16 zapraszamy wszystkich zakochanych radomian do pamiątkowej fotografii. Imprezie będzie towarzyszył koncert życzeń.  Uczestnicy imprezy będą mogli również kupić walentynkowe upominki, skorzystać z oferty radomskich restauracji i kawiarni. Planowana jest też wyjątkowa wycieczka po Radomiu, która będzie okazją, by poznać m.in. tajemnice radomskiego zamku. Będzie też można dowiedzieć się gdzie w Radomiu mają swoje miejsce "zakochane bociany", gdzie popijała kawę radomska śmietanka, gdzie przed wojną młodzież spotykała się na randki, a także o sekretnych zaręczynach Jacka Malczewskiego, królewskich zaręczynach Jadwigi Jagiellonki oraz spotkaniach na radomskim zamku Barbary Radziwiłłówny i Zygmunta Augusta.

Dla uczestników festynu przygotowano również inne atrakcje dla zakochanych. W godz. 15-21 pary będą mogły bezpłatnie korzystać z lodowiska w Rynku (warunkiem bezpłatnego wejścia będzie posiadanie przez obie osoby przynajmniej jednego elementu odzieży wierzchniej np. czapki, szalika, rękawiczek w kolorze czerwonym). Wśród wszystkich uczestników imprezy zostaną rozlosowane ufundowane przez radomskich restauratorów zaproszenia na walentynkowe kolacje, poczęstunki w kawiarniach. Do wylosowania będą także wejściówki do klubów sportowych, bilety na koncert, do kina i teatru oraz inne atrakcje.

źródło: radom.pl