Aktualności

2017.02.05

Konkurs Kratki.pl rozstrzygnięty

 

Naszą misją jest: ogrzewać serca, ocieplać wnętrza, rozpalać wyobraźnię…

                                                                       Motto Kratki.pl

 

W dniu 3 lutego w hotelu Nihil Novi nastąpiło oficjalne wręczenie nagród w konkursie organizowanym przez firmę Kratki.pl Marek Bal, który skierowany był do architektów i projektantów wnętrz. Zadaniem konkursowym było nadesłanie wizualizacji pomieszczenia restauracji z wykorzystaniem urządzeń marki Kratki tj. wkładów kominkowych i pieców wolnostojących. Liczne zgłoszenia napłynęły z całej Polski, a same projekty były bardzo kreatywne i utrzymane zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym, czy wręcz futurystycznym. Zarówno liczba prac, jak i kreatywność wykonanych realizacji przerosła oczekiwania producenta.

Zwieńczeniem konkursu „przestrzeń & kominek” był bankiet w hotelu Nihil Novi, na który zostali zaproszeni laureaci, jurorzy oraz patroni medialni. Zwycięskie prace można było podziwiać podczas zaaranżowanej wystawy. Uczestnicy podzieli się wrażeniami i inspiracjami, którymi kierowali się tworząc swoje projekty, ponieważ jak sami stwierdzili, było to dla nich nie lada wyzwanie: zaplanowanie od nowa już istniejące pomieszczenia, gdzie motywem przewodnim był kominek.

Celem konkursy było pokazanie, że nowoczesne kominki to nie tylko symbol zacisznego domowego ogniska, ale również wdzięczne narzędzie w rękach projektantów, które sprawdzi się w budynku użyteczności publicznej i stworzy w nim przyjazną atmosferę…

Jury w składzie Marek Bal - właściciel firmy Kratki.pl oraz Małgorzata Borys, Ewa Mierzejewska, Aneta Puk-Kilian i Dawid Mąkinia pierwszą nagrodę przyznało projektowi autorstwa Anny Kmieć i Marcina Domurad. Kolejne miejsca zdobyły projekty Mateusza Waszak i Adama Bęczkowskiego. Jurorzy przyznali również wyróżnienia Katarzynie Hyła, Ewelinie Maliborskiej, Piotrowi Skorupa, Aleksandrze Sadowskiej i zespołowi Wioletta Chmielewska i Jakubowi Bałanda.

 

Materiał nadesłany/Jacek Lombarski

Foto: JL