Aktualności

2017.02.01

Po roku Radomskiego Programu Drogowego

 

1 lutego minęło  mija dokładnie rok od rozpoczęcia realizacji Radomskiego Programu Drogowego. Dokładnie 1 lutego 2016 roku na ulicy Kleeberga – pierwszej, która została utwardzona w ramach programu, ogłoszono jego rozpoczęcie.  1 lutego  prezydent Radosław Witkowski spotkał się z dziennikarzami u zbiegu ulic Myśliwskiej i Radosława. Ulica Radosława została utwardzona w ubiegłym roku, a ulica Myśliwska utwardzana będzie w roku bieżącym. 

W ubiegłym roku utwardzone zostały 42 ulice o łącznej długości prawie 11 tys. 500 metrów. Rozstrzygnięto przetargi na kolejnych 16 ulicach. W sumie Radomskim Programem Drogowym zostało objętych już 58 ulic.

- W tym roku chcemy utwardzić 54 drogi gruntowe. Program utwardzania dróg gruntowych spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony radomian. To bardzo konsekwentne wywiązywanie się z umowy jaką zawarłem z mieszkańcami Radomia. Zwrócenie uwagi na z pozoru małe, ale wielkie sprawy jest kluczowe dla podniesienia komfortu życia mieszkańców. W poprzednich latach utwardzano 3-4 km ulic gruntowych. My zrobiliśmy ogromny skok i utwardziliśmy 11,5 km w rok – powiedział prezydent Radosław Witkowski.

Sukcesywnie będą przygotowywane dokumentacje projektowe i ogłaszane przetargi na wykonawstwo kolejnych ulic. Wiceprezydent Konrad Frysztak podkreślał, jak ważna jest współpraca z mieszkańcami. – I teraz również o to apeluję. Współpraca z mieszkańcami jest bardzo ważna i niesie wymierne korzyści. Zdarzało się, że właściciele nieruchomości przekazywali niezbędną część swoich działek. Naprawdę warto – mówił wiceprezydent Konrad Frysztak.

Do 2018 roku planowane jest utwardzenie około 150 ulic o nawierzchni gruntowej.

Źródło:radom.pl