Aktualności

2017.01.22

Studenci dziennikarstwa u starosty radomskiego

Czym zajmuje się samorząd Powiatu Radomskiego? Czy na sesji Rady Powiatu można znaleźć ciekawy temat na artykuł? Z kim przeprowadzić wywiad? Kto najlepiej odpowie na pytanie skierowane do urzędu?, Jakie zadania ma rzecznik prasowy? Na te i wiele innych pytań odpowiadał starosta radomski Mirosław Ślifirczyk, który spotkał się  ze studentami I roku dziennikarstwa Uniwersytetu Technologiczno  – Humanistycznego  w Radomiu.

Starosta opowiedział studentom jak zorganizowany jest powiat radomski, jakie sprawy można załatwić w starostwie i które zadania należą do powiatu. Powiedział także kilka słów na temat pracy Rady Powiatu i  współpracy z wójtami. Uczestnicy mogli dowiedzieć się również z jakimi problemami najczęściej dzwonią interesanci.  Z dużym zainteresowaniem studenci słuchali także „porad” rzecznika prasowego starosty Marka Oleszczuka, który przybliżył im, jak „od kuchni” wygląda jego praca. 

Młodzi dziennikarze odwiedzili urząd w ramach zajęć ze źródeł i technik informacyjnych prowadzonych przez znanego w regionie redaktora Antoniego Sokołowskiego. Studenci zgodnie przyznali, że dużo bardziej podobają im się zajęcia praktyczne, właśnie takie jak te.

- Podczas tych warsztatów chciałbym pokazać jak rzeczywiście wygląda praca redaktora. Jakie są jej zalety, ale i wady. Gdzie szukać tematów i jak skutecznie weryfikować informacje  W kolejnym semestrze postaram się zabrać studentów na sesję rady powiatu, a także na konferencję prasową. – zapowiedział Antoni Sokołowski (x)