Aktualności

2017.01.07

Nowa Wieś: Szkolny Konkurs wiedzy o HIV i AIDS


W  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbył się Szkolny Konkurs wiedzy o HIV i AIDS, zorganizowany przez panią Alinę Majewską. Współorganizatorem Konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grójcu.

Celem konkursu było podniesienie poziomu wiedzy uczniów na temat AIDS oraz kształtowanie postawy tolerancji wobec nosicieli HIV. W konkursie uczestniczyło trzydziestu uczniów z klas drugich i trzecich, kształcących się w zawodach technik ogrodnik i technik architektury krajobrazu.

Pierwsze miejsce  zdobyła Aleksandra Podsiadła z klasy II TO, drugie zajął Wojciech Dominiak z klasy II TO, trzecie  przypadło Ewelinie Jaworskiej z klasy III TAK. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody z rąk pani Bożeny Janus – przedstawicielki PSSE w Grójcu.

Spotkanie to było także elementem działań z zakresu profilaktyki HIV i AIDS. Po obejrzeniu prezentacji na ten temat, uczniowie zainicjowali krótką rozmowę na temat sposobu roznoszenia się wirusa oraz przebiegu choroby. Pani Janus cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania.       

Grzegorz  Wawer