Aktualności

2016.12.18

Zjednoczona opozycja wzywa radomian do protestu. ''Powiedzmy dość!''

Podczas wspólnego briefingu prasowego przedstawiciele Nowoczesnej, PO, SLD i KOD-u wezwali dziś mieszkańców Radomia do protestu przeciw „dyktatorskim zapędom posła Kaczyńskiego”. Protest zaplanowany jest na wtorek 20 grudnia o godz. 16 na ul. Żeromskiego.

- Nie ugniemy się przed dyktatorskimi zapędami posła Kaczyńskiego, który zrobił sobie marionetki z prezydenta, z premier, z Trybunały Konstytucyjnego. Teraz swoim marionetkami próbuje uczynić całe społeczeństwo. Nie będziemy grali w teatrzyku niszczenia naszej ojczyzny - mówiła Katarzyna Kalinowska, przewodnicząca Nowoczesnej w Radomiu.

- Do protestu zapraszamy wszystkich aktywnych radomian, którzy są rozsądni i rozważni, aby z nami tu stanęli we wtorek. Dość łamania parlamentaryzmu, poprzez zabierania opozycji prawa do zadawania pytań w tak ważkiej sprawie jak ustawa budżetowa. Nie można też odbierać wszystkim Polakom Rawa do informacji, rugować dziennikarzy z Sejmu. Ta zmiana trwa już rok, czas chyba byśmy powiedzieli „dość!” – wezwał szef radomskiej Platformy Obywatelskiej Zbigniew Banaszkiewcz.

- SLD włączy się  w ten protest, ale podkreślę, ze daleko jest nam od haseł gospodarczych, światopoglądowych PO czy Nowoczesnej. Natomiast obrona demokracji , wolności jest wpisana w program socjaldemokracji i dlatego będziemy protestować. Jak cienka jest linia pomiędzy demokracją a autorytaryzmem pokazuje rządzące Prawo i Sprawiedliwość. Jutro obudzimy się  totalnej cenzurze, a po jutrze dostaniemy szare mundurki jak to jest w niektórych państwa autorytarnych na Dalekim Wschodzie – powiedział Marcin Dąbrowski, szef radomskiego SLD.

Podczas konferencji swoje poparcie i udział w proteście zapowiedzieli przedstawiciele KOD-u i kobiet uczestniczących w Czarnym Proteście. 

- Nie będzie naszej zgody na nielegalne posiedzenia Sejmu, kneblowanie ust mediom i opozycji. Dlatego wszyscy, dla których liczy się dobro naszej ojczyzny, wspólnie powinni głośno protestować. Bo tylko suweren może powstrzymać chore zapędy posła Kaczyńskiego. Dlatego zapraszam wszystkich na protest we wtorek o godz. 16 pod Urząd Miejski na ul. Żeromskiego - zakończyła Katarzyna Kalinowska.

źródło:radom24.pl