Aktualności

2016.12.18

Niedziela na Kiermaszu Świętecznym na Rynku

Otwarcie sztucznego lodowiska, konkurs na najpiękniej udekorowaną choinkę oraz kolejne występy zespołów i chórów – to tylko niektóre z atrakcji, które w niedzielę towarzyszyły świątecznemu kiermaszowi odbywającemu się na radomskim Rynku.

Lodowisko na Rynku to niewątpliwa atrakcja. ma być czynne, jeśli pogoda pozwoli, do końca lutego 2017 r. 

Na kilkunastu stoiskach można kupić m.in. żywe i sztuczne choinki, ozdoby, stroiki, lampiony i inne dekoracje, zabawki i świąteczne upominki, w tym rękodzieło, naturalne mydła i kosmetyki, ręcznie wykonywaną biżuterię, a także różnego rodzaju sery, ręcznie produkowane słodycze i sześć odmian miodu. Można też spróbować świątecznego bigosu, zupy grzybowej, pierników oraz aromatycznych herbat i grzanego wina.

Kiermaszowi towarzyszą warsztaty kulinarne oraz przygotowywania ozdób świątecznych i majsterkowania. Podczas warsztatów zostało przygotowanych m.in. 750 karmników dla ptaków.

W niedzielę na Rynku zostało także otwarte sztuczne lodowisko. Pierwszego dnia dla wszystkich chętnych wstęp był bezpłatny. 

W tradycyjnym konkursie na najpiękniej udekorowaną choinkę wzięły reprezentacje prawie czterdziestu radomskich szkół i przedszkoli. W kategorii „Przedszkola i Szkoły Specjalne” zwyciężyły drużyny z Publicznego Przedszkola nr 17 oraz Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych. Wśród szkół podstawowych wygrały PSP 4 i PSP 33, wśród gimnazjów – PG 22, a wśród szkół ponadgimnazjalnych – Zespół Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej. Nagrody wręczył zwycięzcom prezydent Radosław Witkowski.

Kiermasz świąteczny na Rynku potrwa do czwartku. Cały czas towarzyszyć mu będą występy artystyczne.

źródło: radom24.pl