Aktualności

2016.12.12

Kiermasz Świąteczny na Rynku

Choinki, dekoracje do nich, świąteczne stroiki i potrawy, dekoracje bożonarodzeniowe i upominki na gwiazdkę będzie można kupić na kiermaszu świątecznym 15-22 grudnia na radomskim Rynku.

Urząd Miejski zakończył nabór wystawców. Podmioty, które złożyły swoje zgłoszenia będą sprzedawać żywe i sztuczne choinki, ozdoby i stojaki do nich, stroiki, lampiony i inne dekoracje, zabawki i świąteczne upominki, w tym wyroby z filcu, rękodzieło (wykonane techniką decoupage, abakan), naturalne mydła i kosmetyki, ręcznie wykonywaną biżuterię, ale także różnego rodzaju sery, zakąski z nich, ręcznie produkowane słodycze i sześć odmian miodu. Będzie można spróbować świątecznego bigosu, zupy grzybowej, pierników a także aromatycznych herbat i grzanego wina.

Odbędą się również warsztaty: kulinarne, w trakcie których uczestnicy będą przygotowywać świąteczne potrawy, wypiekania i zdobienia pierników, wytwarzania tradycyjnych ozdób choinkowych oraz majsterkowania, podczas których uczestnicy będą mieli okazję zrobić na przykład karmnik dla ptaków.

Na tegoroczny kiermasz przygotowano szereg dodatkowych atrakcji. Będzie m.in. Just Edi Show, koncert góralskiej kapeli, spektakl w wykonaniu teatru ulicznego z Krakowa, kolędy i pastorałki. W niedzielę na Rynku zostanie rozstrzygnięty konkurs na najładniej ubraną choinkę, w którym uczestniczą radomskie placówki oświatowe.- Kiermasz świąteczny to jedno z wielu zapowiadancyh przez nas działań mających na celu ożywienie miasta kazimierzowskiego. Gorąco zapraszam wszystkich radomian do udziału w tym wydarzeniu - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Atrakcją tegorocznego kiermaszu będzie również lodowisko, które, jeśli pogoda pozwoli, będzie czynne do końca lutego. Na łyżwy będzie można wybrać się codziennie w godz. 9-21 (przerwa techniczna w godz. 14-15). Za godzinę jazdy trzeba będzie zapłacić 7 zł (bilet normalny). Dla rodzin, w tym posiadaczy Karty Rodzina Plus, grup dzieci i młodzieży z opiekunem (min. 10 osób) Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował zniżki.

W sobotę i niedzielę będzie można odwiedzić Muzeum im. Jacka Malczewskiego. W sobotę (17 grudnia) będzie ono czynne w godz. 12-17, natomiast w niedzielę (18 grudnia) w godz. 11-17. W niedzielę można będzie bezpłatnie obejrzeć wszystkie wystawy w muzeum, w tym obrazy Jacka Malczewskiego, które ostatnio trafiły do radomskiej placówki.

Podmioty zainteresowane handlem na Rynku po 22 grudnia i korzystaniem ze stanowisk handlowych są proszone o kontakt z Wydziałem Zarządzania Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Radomiu, ul. Kilińskiego 30, pokój nr 211 (II piętro), tel 48 36 20 401 oraz Zakładem Usług Komunalnych, ul. Sucha 15, tel. 48 331 02 73.

źródło: radom.pl