Aktualności

2016.12.01

Premier Szydło otworzyła w Goździe urząd pocztowy

Rząd rozpoczął program przywracania urzędów pocztowych w małych miejscowościach. - Lokalne społeczności powinny mieć poczucie bezpieczeństwa, stabilności i tego, że potrzebne instytucje są blisko ich domów - podkreśliła premier Beata Szydło, podczas wizyty w miejscowości Gózd niedaleko Radomia.

- Otwieramy, dzięki współpracy Poczty Polskiej i samorządu, nowy urząd pocztowy - powiedziała premier i dodała: - To jest wywiązanie się z naszych zobowiązań. Tym największym jest danie szansy, żeby lokalne społeczności, zwykli obywatele mieli poczucie bezpieczeństwa, stabilności, ażeby te instytucje, które są im potrzebne do normalnego, codziennego życia były blisko ich domów.

Beata Szydło podkreśliła, że Polacy najbardziej oczekują tego, by "wreszcie mieć poczucie, że są współgospodarzami własnego państwa".

Szefowa rządu przywołała program przywracania posterunków policji, realizowany przez MSWiA. Jak zaznaczyła, w tym roku 24 posterunki powstały w małych miejscowościach.

Kolejny program - to właśnie uruchamiany, realizowany przez resort infrastruktury i budownictwa, program otwierania nowych placówek pocztowych.

źródło; radom.24.pl