Aktualności

2016.12.01

Radom: Wiadukt na Młodzianowskiej już czynny!


Dobrą wiadomość  kierowcom podał w środę wieczorem  Janusz Kalinowski z Zespołu  Informacji Prasowej i Publicznej Urzędu Miejskiego w Radomiu. W nocy zostanie przekazany  dla ruchu wiadukt w ulicy Młodzianowskiej. Budowa całego węzła trwała od 2014 roku. - Zakończyły się już wszystkie odbiory. W nocy wiadukt będzie odśnieżony i zostanie zdjęte dotychczasowe oznakowanie zakazujące wjazdu - zapowiadał wiceprezydent Konrad Frysztak. I tak się stało!

Ulica Młodzianowska została przebudowana w istniejącym śladzie oraz wybudowana od podstaw na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gdyńską do węzła na południowej obwodnicy Radomia. Dodatkowo wcześniej powstało także kilkusetmetrowe połączenie z ulicą Godowską. Nowa trasa ma połączenia z ulicami Armii Ludowej, Gajową, Lipską i Cisową, Jana Pawła II, Czarną, Tartaczną, nowym przedłużeniem Żakowickiej i Biznesową.  Najważniejszym elementem nowej trasy jest wiadukt nad linią kolejową, który zastąpił funkcjonujący tam wcześniej strzeżony przejazd kolejowy. - To inwestycja, która ułatwia dojazd m.in. na Ustronie, Młodzianów, czy Prędocinek. Teraz te dzielnice są już dużo bliżej śródmieścia -€“ podkreślał wiceprezydent.

Wzdłuż całej nowej jezdni powstały chodniki i drogi dla rowerów, a na samym wiadukcie ciąg pieszo-rowerowy. Ulicę oświetlają lampy LED-owe. Zainstalowane zostały też ekrany dźwiękochłonne i pojawiły się nowe nasadzenia. Wykonawca  wymienił również nawierzchnię kilku odcinków pobliskich ulic, między innymi: Czarnej, PCK, Torowej, Godowskiej, a ostatnio również Wyścigowej i Armii Ludowej.

Przedłużenie ulicy Młodzianowskiej oraz wiadukt nad linią kolejową numer 8 budowało konsorcjum firm Budromost-Starachowice z Wąchocka i Mosty-Łódź z Łodzi. Wartość prac, według umowy, to 61 milionów 598 tysięcy 805 złotych. Dofinansowanie z budżetu państwa wyniosło około 26 milionów złotych.

Foto:Radom.pl