Aktualności

2016.11.12

RADOM: W SZKOŁACH ZDZ TEŻ BYŁO PATRIOTYCZNIE I UROCZYŚCIE


Narodowe Święto Niepodległości to w radomskich  szkołach Zakładu Doskonalenia Zawodowego zawsze dzień szczególny. Zobowiązuje do tego patron, ale i specjalny program wychowania patriotycznego i obywatelskiego, realizowany w placówce w ramach innowacji pedagogicznej „klasy mundurowe”. Dlatego rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stanowi także okazję, by wyróżnić dyplomami uczniów, którzy osiągają dobre wyniki w nauce, aktywnie uczestniczą w życiu szkoły i są dla koleżanek i kolegów wzorem w kształtowaniu postaw patriotycznych i obywatelskich.

Okolicznościowy apel   rozpoczął się od złożenia meldunku, następnie zabrzmiał Hymn Państwowy. Dyrektor Katarzyna Kołodziejska przypomniała znaczenie wydarzeń sprzed 98 lat i ich współczesną wymowę. Goście, wśród nich Zbigniew Gołąbek radny , Przewodniczący Komisji Edukacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego Sejmiku Województwa  Mazowieckiego i   podinspektor Piotr Kostkiewicz – Komendant Miejski Policji w Radomiu pogratulowali szkole sukcesów, a wyróżnionym uczniom – dyplomów i listów gratulacyjnych od dyrekcji szkoły. Odbyła się widowiskowa defilada pododdziałów.

Podczas akademii młodzież przedstawiła program słowno – muzyczny. Uroczystość zakończyła się w szkolnej Izbie Pamięci Patrona. Goście z zainteresowaniem obejrzeli zgromadzone eksponaty, upamiętniające historię 72 Pułku Piechoty. W związku z rocznicą odzyskania niepodległości w 1918 r. przedstawiciele społeczności szkolnej złożyli kwiaty i zapalili znicze w miejscach pamięci narodowej, nad którymi szkoła sprawuje patronat. Wiązanki pojawiły przed Krzyżem Wolności i pomnikiem 72 Pułku Piechoty. Szkolna kompania wzięła również udział w uroczystościach miejskich w Rynku, przed Pomnikiem Legionisty. (b)