Aktualności

2016.10.31

LAUREACI FESTIWALU GOMBROWICZOWSKIEGO


„Ślub” w reżyserii Anny Augustynowicz zdobył Grand Prix XII Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego. Spektakl powstał we współpracy Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu i Teatru Współczesnego w Szczecinie. Twórcy przedstawienia odebrali Nagrodę Prezydenta Miasta Radomia.

Festiwalowa publiczność przez tydzień mogła zobaczyć dziewięć spektakli przygotowanych przez teatry z Polski, Francji, Hiszpanii, Węgier i Argentyny. Jury, poza Grand Prix, przyznało także inne nagrody i wyróżnienia. Nagrodę zespołową w wysokości 7 tys. zł dla En Rang d’Oignons Compagnie z Marsylii otrzymał spektakl „Iwona, księżniczka Burgunda” w reżyserii Edith Amsellem, nagrodę w wysokości 5 tys. zł  Anna Augustynowicz za reżyserię spektaklu „Ślub” – koprodukcji Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu i Teatru Współczesnego w Szczecinie. Dwie równorzędne nagrody aktorskie w wysokości 3, 5 tys. zł  trafiły  do Grzegorza Falkowskiego za rolę Henryka i do  Arkadiusza Buszko za rolę Pijaka w spektaklu „Ślub” w reżyserii Anny Augustynowicz. Nagrodę dla młodego aktora w wysokości 2 tys. zł jury przyznało Łukaszowi Stawowczykowi za rolę Henryka w spektaklu „Ślub” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego z Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego w Radomiu, a wyróżnienia aktorskie w wysokości 1 tys. zł Aleksandrze Bogulewskiej za rolę Iwony w spektaklu „Iwona, księżniczka Burgunda” w reżyserii Edith Amsellem oraz dla Karolowi Puciatemu za rolę Władzia w spektaklu „Ślub” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego.

Ponadto wyróżnienie zespołowe w wysokości 2 tys. zł otrzymał Pablito No Clavó Nada z Buenos Aires za spektakl „Iwona, księżniczka Burgunda”, a nagrodę w postaci grafiki autorstwa prof. Lecha Majewskiego Alla Fedoryshyn za scenografię do spektaklu „Iwona, księżniczka Burgunda” z Váci Dunakanyar Színház.

Źródło: radom.pl