Aktualności

2016.10.29

Szkolenia, staże, targi pracy. Szansa dla młodzieży i bezrobotnych

Wiadomo, że zdobycie ciekawej i w miarę dobrze płatnej pracy, to marzenie wielu młodych ludzi, którzy dopiero wkraczają na rynek pracy. Pomaga w tym Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Radomiu, które jest jednostką podległą Mazowieckiej Wojewódzkiej Komendy OHP. Jedną z ważnych form tej pomocy jest organizacja giełd i targów pracy.

24 października w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Białobrzegach odbyły się Targi Pracy i Edukacji zorganizowane przez miejscowy Punkt Pośrednictwa Pracy oraz radomskie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży. W otwarciu targów uczestniczyli także gospodarze powiatu z wicestarostą białobrzeskim Ireneuszem Gumowskim i sekretarzem powiatu Piotrem Kacprzakiem.

Na targach przegotowano wiele stoisk dla osób zainteresowanych dalszą nauką, zdobyciem zawodu czy też podjęciem pracy. Bardzo szeroką ofertę różnorodnych szkoleń i stażów oferowały Ochotnicze Hufce Pracy i Zakłady Doskonalenia Zawodowego, oferty pracy, także poza granicami kraju, przedstawiali pracownicy radomskiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Były także oferty od lokalnych pracodawców na stoisku Powiatowego Urzędu Pracy w Białobrzegach. Młodzież pzryciagały stoiska Europejskiej Uczelni Społeczno-Technicznej i Wyższej Szkoły Turystyki i Języków Obcych z Warszawy. Tutaj można było uzyskać wyczerpujące informacje odnośnie kierunków, programu studiów i perspektyw zawodowych.

Targi odwiedziła bardzo liczna grupa uczniów wraz z wychowawcami z Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach. Przyszli także bezrobotni w poszukiwaniu ofert pracy.

Jak oceniają organizatorzy, przez Targi Pracy w Białobrzegach przewinęło się blisko 200 osób.

 Podobne imprezy odbywają się także w innych powiatach, które obejmujemy swoim działaniem – informuje dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Radomiu mgr inż. Henryk Słomka. – Są to powiaty: radomski, grójecki, białobrzeski, kozienicki, zwoleński, przysuski, szydłowiecki i lipski. W strukturze Centrum znajdują się także Młodzieżowe Biuro Pracy w Radomiu, Młodzieżowe Centra Kariery w Zwoleniu, Warce, Iłży, Białobrzegach, Pionkach, Punkty Pośrednictwa Pracy w Grójcu i Szydłowcu. Od czerwca br realizujemy projekt „Obudź swój potencjał” Dzięki temu projektowi młodzież w wieku 18 – 25 lat ma możliwość uczestniczyć w bezpłatnych szkoleniach podnoszących kwalifikacje zawodowe, stażach i podjęciu zatrudnienia po zakończeniu stażu. Jest także możliwość skorzystania z dodatkowej pomocy jak zwrot kosztów dojazdu na zajęcia, bezpłatnych badań lekarskich, wyżywienia i materiałów edukacyjnych. (bow)

No show found! show="162" does not exist.