Aktualności

2016.10.11

Będzie szpilkostrada

Koniec problemów z poruszaniem się po deptaku na wózku inwalidzkim, czy z wózkiem dziecięcym. Koniec też z niszczeniem obcasów. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił przetarg na budowę tzw. szpilkostrady. Ciągi dla pieszych ułożone wyłącznie z gładkich płyt powstaną po obu stronach ulicy Żeromskiego. Projekt został już zatwierdzony przez konserwatora zabytków. Cała inwestycja powinna się zakończyć jeszcze w tym roku.

Zgodnie z projektem, wymienione zostaną te fragmenty nawierzchni chodników, które są wykonane z łupanej kostki granitowej. Zastąpią ją gładkie płyty granitowe o wymiarach 20x20 centymetrów. W ten sposób powstanie jednolity, równy ciąg na odcinku od ul. Słowackiego do ul. Rwańskiej. – Tak zwana szpilkostrada to wyjście naprzeciw potrzebom pieszych. Teraz dużo łatwiej będzie poruszać się osobom niepełnosprawnym, czy idącym z wózkiem dziecięcym. Wygodniej będzie też paniom chodzącym w butach na wysokim obcasie. Nie jest to duża inwestycja, ale sądzę, że dla sporej grupy radomian będzie wiele znaczyła. Nasz deptak coraz mocniej tętni życiem i wierzę, że po tej modernizacji będzie miejscem jeszcze chętniej odwiedzanym przez radomian – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Przy okazji budowy tzw. szpilkostrady, po północnej stronie deptaka, na odcinku od Placu Konstytucji do ulicy Traugutta zostanie przygotowanych 11 miejsc, w których po likwidacji istniejących gazonów zostaną posadzone drzewa.

źródło: radom.pl